HRVATSKA- AUSTRIJA 3:1 Vatreni razbili Austriju i plasirali se na Final four

•
  •
  •
  •

U posljednjem kolu Lige nacija Hrvatskaje u Beču na Ernst Happelu pobijedila Austriju 3-1 i izborila plasman na Final Four.

U odnosu na utakmicu s Danskom, Zlatko Dalić napravio je neke promjene; utakmicu su započeli Dejan Lovren kao jedan od stopera, Josip Stanišić na desnom beku, Borna Barišić na lijevom, Ante Budimir kao napadač i Nikola Vlašić na desnoj strani u prednjoj trojici.

Otvaranje prvog poluvremena bilo je sjajno, a sve nakon toga, do pauze, uglavnom nije. Hrvatska je povela već u šestoj minuti, Austrijanci su izjednačili samo dvije minute kasnije, nakon toga ozlijedio se Marcelo Brozović kojeg je zamijenio Lovro Majer, a Danci su u Kopenhagenu u 38. minuti protiv Francuza vodili 2-0…

Uglavnom, Luka Modrić zabio je za 1-o u šestoj minuti nakon asistencije Nikole Vlašića; Modrić se oslobodio Davida Alabe i mirno zabio u bliži kut.

No, već u devetoj minuti bilo je 1-1, jer je Josip Stanišić u pokušaju spašavanje lopte na aut-liniji, loptu poslao u noge Marcelu Sabitzeru; uslijedio je centaršut, a Christoph Baumgartnerzabio je glavom za 1-1.

Hrvatska je nakon toga djelovala loše. Osjetio se Brozovićev izostanak, Austrija je iskreirala nekoliko i više nego solidnih prilika i Dominik Livaković završio je poluvrijeme s dvije obrane, jednom rutinskom i jednom sjajnom. Oba je puta udarce skidao Marku Arnautoviću.

Na otvaranju drugog dijela Hrvatska je ipak izgledala bolje, ali osim dvije obećavajuće situacije koje nisu prevedene u ništa konkretno, prilika nije bilo. U 62. minuti Budimira je zamijenioMarko Livaja, a Barišića Borna Sosa

Deset minuta kasnije, utakmica je bila riješena. Oba gola Hrvatske pala su s lijeve strane, oba nakon centaršuta, oba glavom.

U 69. minuti Ivan Perišić pronašao je sjajnim ubačajem na drugoj stativi Livaju, a tri minute kasnije Majer Lovrena. Nedugo nakon toga, Perišić je probio lijevu stranu i uputio udarac koji je liznuo gredu, ali i gol ne bi napravio neku bitnu razliku.

Hrvatske je ostatak utakmice odradila bez većih problema, iako su Austrijanci zaigrali riskantnije u posljednjih sedam-osam minuta, ali veće prijetnje za Livakovićeva vrata nije bilo.

Uvertira za Katar teško da je mogla biti bolje odrađena.