HRVATSKA – CRNA GORA 26:32 Crnogorci razbili Hrvatsku, za polufinale igra samo teorija

•

Hrvatska rukometna reprezentacija na Europskom prvenstvu doživjela je težak i neočekivan poraz od Crne Gore 32:26. Crnogorci su pomeli Kauboje i došli do velike i zaslužene pobijede

Crnogorci su nas u potpunosti nadigrali u svim segmentima igre. Bili smo spori i nedovoljni čvrsti u obrani, te bezidejni u napadu.

Hrvatska je loše otvorila susret, no još je gore završila utakmicu. Crnogorci su u 13. minuti povela s dva gola razlike (5:3),u 28. minuti je imala četiri gola viška (13:9), a na koncu poluvremena i velikih šest razlike (15:9).

Bila je to daleko najlošija utakmica Hrvatske na ovom prvenstvu. Kako je i pomoćnik izbornika Ivano Balić to analizirao na poluvremenu, na početku se loše stajalo u obrani, Crna Gora je stvorila prednost, a u napadu se počelo žuriti. Nekoliko tehničkih grešaka i ishitrenih udaraca dodatno su odvojile Crnu Goru te su s najvećom prednošću od +6 i zaključili poluvrijeme.

Na startu drugog dijela na gol je stao Alilović, u igru su ušli i Načinović te Mandić. Uspio je povratnik u reprezentaciju povezati nekoliko obrana, u napadu se igralo nešto bolje, ali Crna Gora nikako nije dopuštala Hrvatskoj da se približi na razliku manju od četiri gola.

Svaki put kad je izgledalo kao da se pruža prilika za povratak, tu bi nadu prije svega ugasio sjajni crnogorski vratar Nebojša Simić (14 obrana, 40%), a zatim i šuteri predvođeni Brankom Vujovićem koji je postigao sedam pogodaka. Toliko je zabio i Miloš Vujović, a pivot Nemanja Grbović bio je strijelac pet pogodaka.

Kod Hrvatske je najsigurniji bio Ivan Čupić (7/8 realizacija), dok je ostatak napada bio ispod razine na kojoj je bio dosad na prvenstvu. Izostao je doprinos Martinovića (1/5) i Lučina (2/5), a Cindrić je morao forsirati pa je uz pet golova imao i isto toliko promašenih udaraca.

Vratari također nisu mogli parirati Simiću na drugoj strani, Pešić je imao sedam obrana (25%), od kojih nekoliko na kraju kad je sve već bilo gotovo, a Alilović tri (27%).

Hrvatska je ostala samo na teoriji za plasman u polufinale jer je već na dva poraza, a još čekaju dvoboji s favoritom Danskom, jakim Islandom i Nizozemskom.

Večeras se u našoj skupini još sastaju Francuska i Nizozemska, te Danska i Island.