Hrvatska himna u Peruu, Jana Pavalić osvojila svjetsko zlato

•
  •
  •
  •

Nevjerojatna 15-godišnja Jana Pavalić ispisala je povijest hrvatskog i svjetskog plivanja osvojivši zlato na Svjetskom juniorskom prvenstvu u Limi, u Peruu.

15-godišnja Pavalić zlato je osvojila u disciplini 50 metara leptir s vremenom 26.38, što je ujedno i novi hrvatski rekord u toj disciplini.

U finalu je bila brža od Brazilke Beatriz Bezerra (26,67), odnosno trećeplasirane Slovakinje Lillian Slusna (27.04.).

Ovim povijesnim uspjehom mlada Stubičanka je nastavila s briljantnim predstavama na međunarodnim natjecanjima, Podsjetimo, Jana je na XVI. Europskom olimpijskom festivalu mladih (EYOF) u Banskoj Bystrici održanom krajem srpnja ove godine osvojila dvije medalje, zlato na 50 m i srebro na 100 m slobodno, a mjesec dana ranije došla i do brončane medalje na Europskom juniorskom prvenstvu održanom u Rumunjskoj.

Odličan rezultat napravio je i Jere Hribar, on je u disciplini 50 m slobodno s vremenom 22.55 došao do brončane medalje.