•
  •
  •
  •

Hrvatska nogometna reprezentacija pobijedila je u prijateljskom dvoboju u Dohi preokretom Bugarsku s 2:1.  Nakon remija sa Slovenijom u subotu, Dalićeva momčad se mučila više od 70 minuta protiv skromne Bugarske.

Bugari su poveli preko Kirila Despodova u 69. minuti, a Luka Modrić je u 76. minuti izjednačio iz kaznenog udarca kojeg je izborio Andrej Kramarić. U 80. minuti je za pobjedu Hrvatske pogodio Kramarić koji je s dva pogotka i izborenim penalom bio najbolji igrač ove reprezentativne akcije.

Hrvatska je u Dohi u subotu odigrala 1:1 protiv Slovenije, a u odnosu na tu utakmicu izbornik Zlatko Dalić je protiv Bugara promijenio cijelu početnu momčad, osim Ćalete Cara. No igrači iz drugog plana nisu iskoristili pruženu priliku.

Iako je Hrvatska aktivnije započela dvoboj, prijetila je samo udarcima s distance. Tako je u 11. minuti nakon odličnog proigravanja Majera do prostora za udarac s lijeve strane došao Barišić, ali Vucov je uspio skrenuti loptu u vratnicu. U 20. minuti udarac s gotovo 30 metara oprobao je Moro, ali Vucov je ponovno bio spreman.

Od sredine prvog poluvremena Bugarska je uspjela uspostaviti ravnotežu na terenu i počela prijetiri iz protunapada. Najbolju priliku imala je u 25. minuti kada je Despodov proigrao Kirilova, no Ivušić je uspio zaustaviti pokušaj bugarskog veznjaka.

Isključenje Ćalete-Cara

Katarski sudac Al Marri u završnici drugog poluvremena mogao je i isključiti Ćaletu-Cara zbog serije grubih startova, ali je bio benevolentan pa je stoper Marseillea ostao na terenu.

Početkom drugog poluvremena ušli su Perišić i Kovačić, a upravo je ulazak Perišića na lijevo krilo probudio Hrvatsku. Ipak, u 51. minuti opet je prijetila Bugarska udarcem iskosa, ali opet se istaknuo Ivušić.

U 55. minuti Perišić je prošao po lijevoj strani, ubacio na glavu Majera koji je pucao slabo.

Neminovno se dogodilo u 62. minuti kada Al Marri više nije mogao progledavati kroz prste i isključio je Ćaletu-Cara. Kazna je stigla u 69. minuti kada je Iliev sa svoje polovice odlično proigrao Despodova koji je izašao sam pred Ivušića.

Vratar Osijeka čak je i dodirnuo udarac bugarskog napadača, ali nije spriječio ulazak lopte u mrežu. Bugarski napadač pogodak je proslavio skidanjem dresa, a kako je nekoliko minuta ranije već dobio žuti karton, sudac Al Marri ga je morao isključiti.

Kako bi izbjegao poraz, Dalić je u 72. minuti morao ubaciti i Luku Modrića koji se pokazao ključnim igračem preokreta. Upravo je Modrić u 74. minuti ubacio u kazneni prostor gdje je Budimir traljavo reagirao, ali je Kramarić zaustavljen prekršajem pa je Hrvatska dobila kazneni udarac, a siguran izvođač bio je upravo Modrić.

Potpuni preokret dogodio se u 80. minuti, Kramarić je prihvatio dodavanje Oršića u kaznenom prostoru, prevario dvojicu čuvara i odličnim udarcem iskosa s desne strane pogodio suprotni kut za konačnih 2-1.

Bugarska se u završnici mogla spasiti poraza, ali u 87. minuti nije iskoristila situaciju kada su tri njezina igrača išla na Barišića koji je uspio presječi dodavanje Coneva za Jomova.