Hrvatska razbila Kinu (22:4) za četvrtfinale SP-a, slijedi okršaj sa Srbijom

•
  •
  •
  •

Hrvatska vaterpolska reprezentacija plasirala se u četvrfinale Svjetskog prvenstva u Dohi svladavši Kinu s 22-4 (5-2, 6-1, 5-1, 6-0).

Plasmanom u četvrtfinale Hrvatska je osigurala nastup na Olimpijskim igrama u Parizu, a u borbi za polufinale Barakude u utorak igraju sa Srbijom.

Barakude su postigli osnovni cilj u pustinji Dohe, osigurali su plasman na Pariz, te s malo energetske  potrošnje prošli Kinu uoči četvrtfinalnog dvoboja sa Srbijom u utorak.

Kina našeg Ivana Asića plasmanom među 12 najboljih na svijetu ostvarila je najveći uspjeh u povijesti njihova vaterpola, no još su jako daleko od top razine u kojoj je Hrvatska. Samo prvih pet minuta utamice predstavljalo je kakvu-takvu borbu, a što je vrijeme odmicalo Kinezi su bili sve umorniji, a Hrvati zagrijaniji za malo jači pucački trening.

Posebno je Hrvatska dominirala u trećoj i četvrtoj četvrtini utakmice u kojoj su izabranici Ivice Tucaka zabili 11 pogodaka, a  Marko Bijač  primio samo jedan gol. Još jedna lijepa stvar s ove utakmice je i činjenica da je svih deset hrvatskih igrača iz polja, dakle svi osim vratara, postiglo pogodak u ovoj utakmici.

Najbolji strijelac Hrvatske bio je Konstantin Harkov s četiri pogotka, Loren Fatović postigao tri. a kapetan hrvatske reprezentacije Marko Bijač zaustavio je devet suparničkih udaraca.

Utakmica Hrvatska – Srbija na rasporedu je u utorak u 19 sati.

Hrvatska je u grupnoj fazi pobijedila Australiju (13:8), u susretu za prvo mjesto skupine izgubila od aktualnog europskog prvaka Španjolske (10:6) te deklasirala Južnoafričku Republiku (29:6). Sada je bila uvjerljiva i protiv Kine. S druge strane, Srbija je pobijedila Japan (17:10), Crnu Goru (14:6) i SAD (14:12).

HRVATSKA – KINA 22-4

HRVATSKA: Bijač – Žuvela 2, Burić 2, Fatović 3, Harkov 4, Vrlić 1, Lazić 2,  Lončar 2, Biljaka 1, Marinić Kragić 2, Butić 1, Anić, Kržić 2

KINA: Wu – Y. Chen, Shen, Y. Chen 2, Liu, Z. Chen, Zhang, Zhu 1, Chu, Peng 1, Xie, R. Chen, Liang