HRVATSKA – RUMUNJSKA 31:25 Hrvatska potvrdila prolazak u drugi krug Eura

•
  •
  •
  •

Hrvatska  rukometna reprezentacija pobijedila je Rumunjsku 31:25 i tako potvrdila prolazak u drugi krug Europskog prvenstva. Sada čeka rezultat Španjolske i Austrije kako bi znala prenosi li u iduću fazu natjecanja jedan ili dva boda.

Pobijedi li Španjolska, izabranici Gorana Perkovca u drugi krug kreću s maksimalna dva boda i gol-razlikom +10.

Rumunjska se, barem u prvom dijelu, nije pokazala kao lagan suparnik hrvatskim rukometašima, koji su se mučili da steknu veću prednost. I kad su došli do 12:9, Rumunji su napravili seriju 3:0 i tako poravnali rezultat. Ipak, Hrvatska je nakon toga zaredala četiri pogotka i tako na poluvrijeme otišla uz prednost 16:12.

Hrvatska riješila sve na startu drugog dijela

Hrvatska se odmah na početku drugog poluvremena odvojila na prednost od +6, u par navrata je to raslo i do sedam, a Rumunjska je najbliže došla u 46. minuti, kada je spustila vodstvo Hrvatske na četiri razlike. Hrvatska je odmah potom zabila tri pogotka zaredom i opet se odvojila na nedostižnu prednost.

Najbolji u sastavu Hrvatske bio je Luka Lovre Klarica sa sedam golova. Klarici je to bio prvi start na Euru i nametnuo se kao prva zamjena za ozlijeđenog Ivana Martinovića. Po četiri gola zabili su Mario Šoštarić, Marin Jelinić i Tomislav Kušan. Rumunje je s devet pogodaka predvodio Nicusor Andrei Negru.

Hrvatska se seli u Köln

Utakmice druge faze natjecanja Hrvatska će igrati u Kölnu, a protivnici će joj biti Njemačka, Francuska, Mađarska i Island. Prve dvije reprezentacije izborit će plasman u polufinale Europskog prvenstva.

Perkovac:

“Odigrali smo dobar dio turnira, bez obzira šro je protiv Austrije malo lošije izgledalo, ja sam danas jako zadovoljan. Danas smo bili uplašeni, u obrani dominirali, odigrali čvrsto, zabili par lakih golova. i ja sam zadovoljan.

“Mislim da ćemo prenijeti dva boda, jer Španjolska je ipak jača od Austrije i ima veliki motiv. Ali kako bude, mi ćemo biti jako motivirani da dobijemo sve do kraja”, rekao je hrvatski izbornik Perkovac.