Hrvatska uvjerljiva protiv Bjelorusije: Uz ovakve navijače idemo u nove pobjede

•
  •
  •
  •

Hrvatska rukometna reprezentacija pobijedila je u Grazu Bjelorusiju s 31:23 (15:10) u dvoboju 2. kola A skupine EURA. Nakon početne pobjede protiv Crne Gore (27:21), hrvatski rukometaši su uvjerljivim trijumfom nad Bjelorusijom. Pobjedom Crne Gore nad Srbijom Kauboji su osigurali prvo mjesto u skupini i plasman u drugu fazu u Beču.

Kod Hrvatske je Igor Karačić postigao šest golova, Luka Stepančić pet, Domagoj Duvnjak četiri, a Luka Cindrić i David Mandić po tri gola, dok je Marin Šego imao 7 obrana. Kod Bjelorusa je Mikita Vajlopau zabio osam golova.

Izabranici Line Červara izvrsno su otvorili susret protiv Bjelorusije. Nakon početnih 1:1, samo su povećavali vodstvo. Nakon 11 minuta igre Hrvatska je vodila 6:2, a u sljedećoj minuti dolazi do pet pogodaka prednosti, 7:2. Šteta što je u tijeku naleta Hrvatske Musa dobio dvije minute isključenja, što su Bjelorusi iskoristili i smanjili zaostatak na dva razlike, 7:5. Nakon što su došli na samo gol zaostatka (7:6), Červar je pozvao minutu odmora. U sljedećim minutama igralo se gol za gol, a naši nisu uspijevali prednost povećati na više od dva razlike.

11.01.2020., Stadthalle Graz, Graz, Austrija – Europsko rukometno prvenstvo, skupina A, 2. kolo, Hrvatska – Bjelorusija. Marko Mamic, Domagoj Duvnjak, Igor Vori, Zeljko Musa Photo: Luka Stanzl/PIXSELL

Dvama golovima Karačića Hrvatska odlazi na +3, 11:8, u 25. minuti susreta. Cindrić zabija za 13:10 dvije minute do odmora pa novi gol Karačića za +4, 14:10. Sa 113 kilometara na sat Cindrić postiže pogodak za prednost od 15:10 s kojom se i odlazi na odmor. Usto je u završnici Bjelorusima isključen igrač pa je u prve dvije minute nastavka dvoboja Hrvatska ušla s igračem više.

Pogodak Duvnjaka na otvaranju drugog poluvremena i Hrvatska je povela 16:10. Uslijedila je obrana Šege pa gol Mandića za prednost 17:10. Stepančić povisuje na +8, 18:10. Uslijedila su još dva gola Stepančića, najprije za 20:11, pa 21:12. U 44. minuti Hrvatska odlazi na +10, 24:14. Iskoristio je Červar završnicu dvoboja da isproba neke druge kombinacije, odmarao je najvažnije igrače. Dva je gola postigao Josip Šarac, a na vrata je stao Matej Ašanin.

Rukometaši Crne Gore svladali su u susretu 2. kola skupine A Srbiju s 22-21 (11-10).

Tim ishodom Hrvatska je osigurala prvo mjesto u skupini i plasman u drugu fazu u Beču, gdje će prenijeti maksimalna dva boda. Time je susret Hrvatska – Srbija u ponedjeljak postao rezultatski nevažan.