ISTRA – HAJDUK 3:0 Hajduku poništena dva gola za 5 minuta

•
  •
  •
  •

Istra  je u 19. kolu SuperSport HNL-a pobijedila Hajduk 3:0. Strijelci su bili Erceg u 29. i 67. minuti te Galilea u 53. Hajduku VAR poništio dva gola.

Od prve minute su obje momčadi krenule agresivno i ambiciozno. Hajduk je u prvih desetak minuta imao veći posjed i inicijativu, no ni domaćin se nije planirao samo braniti.

Istra je prva došla do odlične šanse. Igrala se 13. minuta kad je obrana Hajduka pogriješila i predala je loptu u noge suparniku. Vuk je primio loptu i iz idealne pozicije je tukao, ali je Prpić to odlično blokirao.

Majstorija Ercega za vodstvo Istre

Igralo se obostrano otvoreno, a Hajduk je prvu dobru šansu imao u 19. minuti. Krovinović je pucao iz odlične prilike, Majkić mu je obranio, a onda je iz odbijanca i Kalik tukao, a golman Istre opet odlično obranio.

U 28. minuti je Hujber oštro tukao u vanjski dio mreže, a minutu kasnije Istra je povela. Ante Erceg je fantastično pucao kroz noge čuvaru i iznenadio je Sentića koji nije bio dobro postavljen i primio je gol u prvi kut.

VAR u pet minuta poništio dva gola Hajduku

U zadnjih desetak minuta prvog dijela gledali smo totalnu ludnicu. VAR je samo pet minuta poništio dva gola Hajduku, oba zbog zaleđa. Prvi poništeni gol zabio je Dario Melnjak u 36. minuti. Hajduk je izveo prekid, Mlakar je glavom pogodio prečku, a Melnjak je glavom spremio loptu u mrežu.

Glavni sudac utakmice Igor Pajač gol je najprije priznao, a potom je uslijedila duga provjera i gol je poništen zbog spornog zaleđa prilikom ubačaja iz prekida.

Drugi poništeni gol Hajduka zabio je Toni Borevković u 41. minuti, ali tu je bilo riječ o očitijem zaleđu. Mladi stoper Dominik Prpić prenio je loptu glavom svom starijem kolegi u trenutku kada je on bio ispred pretposljednjeg čovjeka obrane Lovre Majkića.

Potop Hajduka u nastavku

Istra je povela 2:0 u 53. minuti. Petrušenko je izveo korner, Galilea je bio sam nečuvan na desetak metara i atraktivno iz prve je zakucao u mrežu. U 67. minuti totalni šok za Hajduk. Hujber je napravio sve, prošao je po desnoj strani i poslao povratnu loptu pred vrata, a Erceg je bio najspretniji i zabio je svoj deveti gol ove sezone.

Erceg je odmah nakon gola izašao iz igre. Nakon trećeg gola Istre, utakmica je praktički završila. Domaćin je smanjio tempo, a gosti su se predali nevjerujući da mogu napraviti čudo do kraja.

Hina/Foto: cropix