Ivušić nakon tri penala: Lijep je osjećaj obraniti penale i odvesti nas u finale

•

Hrvatski nogometni reprezentativci igrat će u utorak u finalu međunarodnog ACUD kupa protiv domaćina turnira Egipta, u polufinalu je Hrvatska, poslije 0:0 u 90 minuta, s 5:4 nakon jedanaesteraca bila bolja od Tunisa. Čak tri jedanaesterca obranio je Ivica Ivušić.

“Čast je biti na vratima reprezentacije, a stvarno je lijep osjećaj donijeti pobjedu momčadi”, naglasio je hrvatski vratar Ivica Ivušić.

Tijekom 90 minuta nije bilo pogodaka u polufinalu Hrvatske i Tunisa, a nakon toga su hrvatski nogometaši opet pokazali veću mirnoću od suparnika tijekom izvođenja jedanaesteraca i slavili s konačnih 5-4. Treba naglasiti da je Tunis imao ‘meč-loptu’, ali su potom uslijedile dvije obrane u nizu Ivušića.

– Sretan sam zbog obranjenih jedanaesteraca, ali prvenstveno jer smo slavili i izborili finale. Da, prije mene su tri jedanaesterca obranili Subašić i Livaković, ali oni su to uspijevali na puno većim turnirima. Ponavljam, zadovoljstvo mi je pomoći kako god mogu.

>>>  OVDJE  POGLEDAJTE KAKO JE IVUŠIĆ OBRANIO PENALE

Tunis je bio nezgodan, pogotovo u prvom poluvremenu kada je odlično stajao u nižem bloku. No, mi smo u finalu, igrat ćemo protiv domaćina i sigurno će biti bolja atmosfera i puno više gledatelja. Bit će dobar nogomet, siguran sam, naglasio je nakon utakmice junak pobjede Ivušić.

Posljednji jedanaesterac u polufinalu postigao je igrač Rijeke Marco Pašalić.

– Uvijek je najveća moguća čast igrati za reprezentaciju, a još je ljepše postići pogodak iz jedanaesterca i pomoći u svemu. Ali, svaka čast Ivušiću na sjajnim obranama.

Na kraju je jedino važno da smo u finalu gdje nas čeka interesantna utakmica, ali mi s pravim gardom idemo po pobjedu. Tunis je igra vrlo čvrsto, stalno su bili na čovjeku. Mislim da smo dobro odigrali drugo poluvrijeme, mogli smo kreirati sve više prilika, zaključio je Pašalić.