•
  •
  •
  •

Manchester City krenuo je u obranu europskog naslova pobjedom 3:1 protiv Crvene zvezde koja je na Etihadu na poluvremenu vodila s 1:0.

Pep Gvardiola nije mogao računati na četvoricu standardaih jer su ozlijeđeni John Stones, Kevin de Bruyne, Jack Grealish i Mateo Kovačić, a u početnom sastavu nije bilo ni Joška Gvardiola koji je utakmicu gledao s klupe.

Europski i engleski prvak je dominirao od prve minute. “Građani” su u prvom poluvremenu imali 71 posto posjeda lopte, a prema vratima Omrija Glazera, Izraelca na kvratima Zvezde,  uputili su čak 22 udarca. Gosti samo jedan i to je bio pogodak.

Osman Bukari je u sudačkoj nadoknadi prvog dijela nakon sjajne asistencije Mirka Ivanića izašao sam ispred Edersona i lijepo poentirao za šokantno vodstvo beogradskog kluba. Isprva je označeno zaleđe, ali VAR je promijenio tu odluku pomoćnog suca.

U nastavku je došlo do preokreta. Alvarez je u 47. i 60. pogodio za 2:1, a Rodri je u 73. postavio konačnih 3:1.

Srpski novinari u Manchesteru nakon susreta željeli su izjavu hrvatskog reprezentativca Joška Gvardiola  no on im nije ispunio želju.

“Nisam igrao. Možemo razgovarati nekom drugom prilikom. O. K.?”, rekao je Gvardiol, nakon čega su ga Srbi pitali hoće li se taj razgovor dogoditi u Beogradu, nakon druge utakmice Cityja i Zvezde. Joško im je obećao da će s njima razgovarati nakon utakmice u Beogradu.

“Može!”, rekao je Joško, a Srbi taj njegov potez nazivaju gospodskim.

Guardiola je odlučio odmoriti Gvardiola, koji je bio standardan na prethodnim Cityjevim utakmicama. U sljedećoj utakmici protiv Nottingham Forresta vratit će se u prvih 11.