Junak Portugala: Ronaldo zabio dva gola za preokret i sušio svjetski rekord

•
  •
  •
  •

Cristiano Ronaldo donio je pobjedu Portugalu protiv Irske (2:1) u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo i postao  svjetski rekorder po broju golova za nacionalnu momčad.

U 15. minuti utakmice kvalifikacija za SP protiv Republike Irske, pri rezutatu 0:0 pucao je penal, ali sjajno mu ga je obranio Gavin Bazunu.

Mladi (19) golman Irske, inače vratar Manchester Cityja na posudbi u trećeligašu Portsmouthu, pročitao je da će Ronaldo pucati u donji desni kut, bacio se i odlično skinuo penal.

Irska je povela u 45. minuti preko Egana, no u samom  finišu utakmice Ronaldo je donio preokret.  Pogotkom glavom za 1:1 u 89. minuti novi igrač Manchester Uniteda je postao svjetski rekorder po broju golova za nacionalnu momčad.

Bio mu je to 110. gol u 180. utakmici za Portugal i tako je nadmašio legendarnog Iranca Alija Daeija koji je od 1993. do 2006. u 149 nastupa za Iran postigao 109 golova i s kojim je do tada dijelio rekord.

Tu se Ronaldo nije zaustavio, nego je u 96. minuti pogodio za preokret, važnu pobjedu Portugala i poboljšanje svjetskog rekorda kojeg je postavio samo sedam minuta ranije. Opet je sjajno skočio i iz teške pozicije poslao loptu u suprotni kut.

Zbog burne proslave pobjedničkog pogotka dobio je žuti karton.