JUVENTUS – ATLETICO 3:0 Ronaldo hat-trickom odveo Juve u četvrtfinale!

•
  •
  •
  •

Juventus je u Torinu “hat-trickom” Cristiana Ronalda slomio Atletico s 3:0 i u uzvratnom susretu osmine finala prvi put u povijesti nadoknadio zaostatak 0:2 iz prve utakmice u nokaut-fazi Lige prvaka!

Sjajni Portugalac zabio je dva gola glavom te je dodao kasni kazneni udarac, pa je “Stara dama” zahvaljujući njemu nadoknadila minus iz prvog ogleda. Tako se po tko zna koji put pokazao kobnim zaS imeoneovu momčad. Naime, Ronaldo je za vrijeme igranja u Realu u 31 nastupu protiv Atletica zabio 22 gola.

Ronaldo je probio čvrstu obranu gostiju u 27. minuti, kad je bio najviši u skoku na ubačaj Federica Bernadeschija prema udaljenijoj vratnici.

U 45. minuti  Giorgio Chiellini je nakon kornera pucao glavom, ali Oblak je bio na mjestu.Tridesetčetverogodišnja superzvijeda zabila je ipak drugi gol tri minute nakon odmora, u 48. minuti, i to opet glavom, ovaj put nakon nabacivanja Joaoa Cancela.

U 82. minuti, dvije minute nakon što je ušao u igru umjesto Mandžukića, Moise Kean promašio je stopostotnu priliku.

Već je  rezultat 2:0 osiguravao Juventusu barem produžetke, no četiri minute prije kraja susreta Bernadeschi se probio u kazneni prostor Atletica, gurnuo ga je s leđa Angel Correa, i bio je to kazneni udarac! Loptu je na bijelu točku postavio Ronaldo i kompletirao svoj “hat-trick”.

Jedinu prigodu Atletico je imao u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena (45+2), Koke je dobro ubacio, a Morata glavom prebacio prečku.

Mario Mandžukić je za Juve igrao do 80. minute pruživši solidnu partiju, dok je Nikola Kalinić ostao na klupi Atletica.  Juventus se je u četvrtfinalu Lige prvaka pridružio Manchester Unitedu, Tottenhamu, Ajaxu, Portu i Manchester Cityju.