JUVENTUS – MILAN 0:3 Rebić ušao umjesto Ibre i zabio golčinu za potop Juvea

•
  •
  •
  •

Milan je razbio Juventus (3:0) u derbiju 35. kola Serie A, ali i jednoj od najvažnijih utakmica sezone, dvoboju za Ligu prvaka. Gosti su slavili golovima Brahima Diaza u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena, Ante Rebića u 78. te Fikaya Tomorija u 82. minuti.

Trener Milana Stefano Pioli odlučio je Vatrenog uvesti u igru u 66. minuti susreta umjesto Zlatana Ibrahimovića, a ovaj mu se odužio na najbolji mogući način. Rebić je primio loptu na dvadesetak metara i potom poslao loptu neobranjivo u same rašlje.

To je Milanu prva pobjeda kod Juventusa još od ožujka 2011., prije nego što je postojao stadion na kojem je Milan sada spektakularno i važno trijumfirao.

Talijanski velikani europskog nogometa bili su četiri kola prije kraja izjednačeni u napetoj borbi za mjesto koje iduće sezone vodi u Ligu prvaka.

Za oba kluba to je cilj kojem je sve podređeno, jer Juventus, koji je nakon devet Scudetta zaredom ostao bez naslova, mogao bi ostati i bez LP-a, dok je Milan blizu elitnom natjecanju na koje čeka čak sedam godina. Predugo za sedmerostrukog osvajača europskog naslova.

Juventusu sada opasno ‘visi‘ i Ligi prvaka, pali su na peto mjesto. Milan se poslije velikog trijumfa nad Juventusom probio na treće mjesto koje vodi u skupinu Lige prvaka iduće sezone dok je Juventus bod ispod Napolija i crte koja odvaja sudionike Lige prvaka od klubova koji idu u Europa ligu.

► KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ REBIĆEV GOL

Naravno, to nije konačni poredak, ali Milan ima dvostruku prednost u odnosu na Juventus. Osim tri boda koji su veliki kada je ostalo još samo tri kola, tu je i bolji omjer u međusobnim susretima. Upravo to odlučuje o poretku ako momčadi imaju jednako bodova, a u ovako napetoj završnici moguć je takav ishod.

Milan je razbio očajni Juventus, a uvjerljiva pobjeda bila bi još veća da u 57. minuti Szczesny nije obranio penal Kessieju. On je namjestio loptu na 11 metara, ali je loše pucao prizemno u desnu stranu. Szczesny je do kraja čekao kuda će lopta ići i to mu se isplatilo.

Juventusu se pak nisu isplatile dvije velike greške Gigija Donnarumme u prvom dijelu. U 4. minuti Milanov vratar je kiksao nakon ubačaja iz slobodnog udarca. De Ligt je pucao iz voleja na prazan gol, ali na loptu se bacio Theo Hernandez i odbio je u korner. U 30. minuti Cuadrado je centrirao iz kornera, a Milanov golman opet pogrešno procijenio let lopte, koja je došla do usamljenog Chiellinija na drugoj stativi. Međutim, njega je iznenadio ovaj poklon suparničkog vratara te nije zabio u praznu mrežu. To je bilo sve od Juventusa na ovoj utakmici.

Golčina Diaza je načela Juve, Rebić ga dotukao

Milan je poveo u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela. Szczesny je pogriješio na Calhanogluov ubačaj iz slobodnjaka. Umjesto da uhvati ili boksa loptu, on ju je na petercu spustio za Brahima Diaza. Milanov igrač je nakon sudara sa Sandrom uzeo loptu, otišao do ruba kaznenog prostora i od tamo iskosa s lijeve strane krasno desnicom pogodio suprotne rašlje. Juventini su tražili da se dosudi Diazovo igranje rukom prije poentiranja, ali VAR je potvrdio da je gol regularan.

Pobjedu Milana je u 78. minuti golčinom potvrdio Ante Rebić. Desetak minuta nakon što je zamijenio ozlijeđenog Ibrahimovića, hrvatski reprezentativac je s 25 metara neobranjivo zabio Szczesnyju. Četiri minute kasnije Calhanoglu je centrirao, a Tomori glavom sjajno potvrdio veliki trijumf Milana i ništa manji debakl Juventusa.

Donedavni nedodirljivi vladar talijanskog nogometa nije pokazao baš ništa. Bez igre, plana i ikakve opasnosti po suparnika, uz jednu od najgorih utakmica Cristiana Ronalda posljednjih godina.

Megy M. /Foto: Massimo Pinca/Reuters