KAD IGRA LUKA, IGRA I REAL: Pogledajte sjajnu asistenciju za vodeći gol

•
  •
  •
  •

Nogometaši madridskog Reala u posljednjem su dvoboju 12. kola španjolskog prvenstva kao gosti svladali Celtu u Vigu sa 3-1 (1-0), a kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić bio je asistent za prvi gol “kraljevskog kluba”.

Modrić je odličnom okomitom loptom u 23. minuti proigrao Benzemu koji je rutinski zatresao mrežu. Real je povećao prednost u 56. minuti kada je udarac Benzeme prošao kroz noge vrataru Celte Alvarezu, udario u vratnicu od koje se odbio u tijelo nesretnog braniča domaćih Cabrala kojemu je pripisan autogol.

Celta je smanjila lijepim golom Huga Malla u 61. minuti, no Real je ipak osigurao pobjedu iz sumnjivog kaznenog udarca kojega je u 83. minuti iskoristio Sergio Ramos da bi u sudačkoj nadoknadi prvo Ceballos povisio na 4-1, a onda i Brais smanjio na konačnih 4-2.

Modrić je odigrao svih 90 minuta za Real koji je i dalje šesti na ljestvici, ali sada sa 20 bodova, samo četiri manje od vodeće Barcelone, dok je Celta 14. sa 14 bodova.

Bila je to četvrta uzastopna pobjeda Reala u svim natjecanjima nakon smjene trenera kada je Julena Lopeteguija zamijenio Santiago Solari

Ranije u nedjelju Betis je priredio senzaciju pobijedivši na Camp Nou Barcelonu sa 4-3 u susretu u kojem je hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić zaradio crveni karton u 82. minuti. Bila je to prva Betisova pobjeda na Camp Nou u posljednjih 20 godina, a posljednji put Barcelona je svom travnjaku u prvenstvu primila četiri gola u travnju 2003. godine od Deportiva (2-4).

Betis je vodio 2-0 i 3-1 i 4-2, Barca je tri puta smanjivala na gol zaostatka, ali više od toga nije uspjela. Betis je poveo 2-0 golovima Juniora Firpo (20) i Joaquin (34), a u 68. minuti je smanjio Leo Messi iz kaznenog udarca.

Međutim, svega tri minute kasnije Giovani Lo Celso je zabio za 3-1 uz veliku pomoć domaćeg vratara Marca-Andrea ter Stegena kojem je lopta ‘iscurila’ kroz ruke u gol.

Tračak nade Barci je vratio Arturo Vidal u 79. minuti, no dvije minute kasnije domaćin je ostao s igračem manje nakon što je Ivan Rakitić dobio drugi žuti karton. Gosti su već minutu kasnije izveli brzu kontru koju je realizirao Sergio Canales za vodstvo 4-2. U drugoj minuti sudačke nadoknade Barca je smanjila novim Messijevim golom, ali za više od toga nije bilo vremena.

Sevilla je stigla na drugo mjesto zahvaljujući 2-1 (0-1) domaćoj pobjedi protiv Espanyola, sad aima 23 boda, kao i treći Atletico Madrid te četvrti Alaves.