KANADA IZJEDNAČILA: Čilićeva zamjena glatko poražena od kanadskog tinejdžera

•
  •
  •
  •

Nakon što je Borna Ćorić pobijedio Vaseka Pospisila, 18-godišnji Denis Shapovalov je  svladao Viktora Galovića sa 6:4, 6:4, 6:2 i izjednačio rezultat na 1:1 u dvoboju prvoga kola Svjetske skupine.

Galovićev Davis Cup debi pred domaćim navijačima nije ispao onako kako je 27-godišnji tenisač rođen u Novoj Gradišci zamišljao, a najveći razlog za to su neiskorištene ‘break’ prilike u prvom i drugom setu. U prvom je propustio tri, a u drugom dvije pa su Shapovalovu za osvajanje prve dvije dionice bila dovoljna dva ‘breaka’.

Najbolji kanadski tenisač u Osijeku prvi je ‘break’ napravio odmah na početku dvoboja, a u drugom setu je oduzeo servis Galoviću za vodstvo 5-4.

Naš je tenisač poveo 2:1 u trećem setu, ali je Shapovalov nizom od pet gemova priveo meč kraju i opravdao status prvog igrača svoje reprezentacije.

Na taj način će pobjednik dvoboja biti odlučen tek u nedjelju, a koja će reprezentacija u posljednji dan ući s prednošću ovisiti će o ishodu subotnjeg dvoboja parova.

Za Kanadu će igrati 45-godišnji Daniel Nestor i 27-godišnji Vasek Pospisil, dok su za Hrvatsku prijavljeni Ivan Dodig i Frankoo Škugor, ali je vrlo vjerojatno da će Škugora zamijeniti Marin Čilić, koji je u petak bio samo u ulozi navijača.

Subotnji dvoboj parova u osječkoj dvorani Gradski vrt započinje u 14 sati, a izbornici do sat vremena prije početka meča mogu promijeniti igrače koje su nominirali u četvrtak na ždrijebu.

HRVATSKA – KANADA 1-1
Borna Ćorić – Vasek Pospisil 3-6, 6-2, 6-3, 6-2
Viktor Galović – Denis Shapovalov 4-6, 4-6, 2-6