•
  •
  •
  •

Hrvatska reprezentacija na Svjetskom je prvenstvu u Kataru osvojila treće mjesto. Momčad Zlatka Dalića broncu je osvojila nakon pobjede protiv Maroka 2:1. Tako odlazi kući sa samo jednim porazom, onim od Argentine u polufinalu.

Hrvatski nogometni savez za osvajanje trećeg mjesta u Kataru osvojio je 26 milijuna eura, a već za sam plasman na Svjetsko prvenstvo  HNS-u je donio 8.7 milijuna eura, kao i svim ostalim sudionicima turnira u Kataru

Na prošlom Svjetskom prvenstvu, kada je Hrvatska osvojila srebro, HNS i hrvatski nogometaši dogovorili su podjelu novca u omjeru 60-40 u korist Saveza te se očekuje da se i sada novac podijeli tako.

To znači da će HNS dobiti oko 15 milijuna eura, a igrači i stručni stožer oko 10 milijuna eura. Zatim će igrači i stručni stožer svoj dio podijeliti u omjeru 80-20 u korist igrača. Nogometaši će svojih osam milijuna eura podijeliti na jednake dijelove ili prema minutaži i važnosti za momčad.

Svakom članu reprezentacije i po 16 tisuća eura od vlade

Također, svi članovi reprezentacije dobit će po 16 tisuća eura od vlade koja prema Uredbi za nagrade sportaša u olimpijskim sportovima nagrađuje za medalje osvojene na svjetskim prvenstvima.

R.I. /Foto: Profimedia