LIGA PRVAKA: Pogodak Rakitića u pobjedi Seville, bivši igrač Lokosa zabio Juventusu!

•

Odigrano je četvrto kolo Lige prvaka u skupinama E, F, G i H. U skupini E poznata su dva kluba koja su izborila prolazak dalje.

Sevilla je slavila 2:1 na gostovanju kod Krasnodara uz gol Ivana Rakitića, dok je Chelsea s istim rezultatom svladao Rennes 2:1. Španjolska i engleska momčad dva kola prije kraja osigurali su osminu finala.

Prvi gol Sevilla je zabila na početku utakmice. Ocampos je probio desnu stranu te centrirao u kazneni prostor domaćina koji loše čiste loptu. Rakitić na nju natrčava na 18 metara od gola te u 3. minuti i 52 sekundi meča iz prve puca i pogađa za 1:0. Ovo je druga utakmica Lige prvaka zaredom u kojoj je Rakitić postigao gol.

U skupini F važan korak prema prolasku dalje napravili su Borussia Dortmund i Lazio. Borussia je na domaćem terenu svladala Club Brugge 3:0, dok je Lazio bio bolji od Zenita (3:1).

Juventus je u skupini G pogotkom Morate u 92. minuti svladao Ferencvaros 2:1. Mađarska momčad u Torinu je povela u 19. minuti golom Uzunija, bivšeg igrača Lokomotive. Izjednačenje Juventusu donio je Cristiano Ronaldo u 35. minuti. Barcelona je bez Messija uvjerljivo u Kijevu svladala Dinamo (4:0).

Juventus i Barcelona osigurali su prolazak dalje.

U skupini H Psg je svladao RB Leipzig 1:0 pogotkom Neymara iz penala, dok je Manchester United na Old Traffordu bio bolji od turskog Basaksehira (4:1).

(Hina/Foto: getty)