MAĐARSKA-HRVATSKA 2:1 Smušeni Vatreni izgubili od skromnih Mađara. Najlošija Lukina partija za repku

•

Hrvatska je u sklopu 2. kola kvalifikacija za odlazak na Europsko prvenstvo 2020. godine izgubila na gostovanju u Budimpešti kod Mađarske s 2:1.

Hrvatska je povela golom Rebića, Mađari preokrenuli nakon smušene reakcije hrvatske obrane i loših intervencija Lovre Kalinića.

Osim početnih 15-ak minuta nismo puno vidjeli ni od Luke Modrića, a kad Luka ne igra ne ide ni Hrvatskoj. Večeras je oodigrao jednu od skromnijih partija za Vatrene uopće

0:1 Nakon svega 13. minuta Hrvatska je povela protiv Mađarske preko Ante Rebića.

Činilo se da je napadač Eintrachta u zaleđu, ali je jedan mađarski igrač ostao bliži vrataru, nakon što je otklizao u pokušaju blokiranja ubacivanja s desne strane Luke Modrića.

Ubačaj hrvatskog kapetana stigao je do Andreja Kramarića koji je vršcima prstiju slučajno proslijedio loptu do Rebića, a ovaj je hladnokrvno proslijedio u nebranjeni dio mreže.

1:1 Adam Szalai zabio je za izjednačenje u 34. minuti nakon pogreške hrvatskog vratara Lovre Kalinića.

Balasz Dzsudzsak je prošao po desnoj strani napada i sjajno poslao loptu u naš kazneni prostor. Na njoj je prvi bio Szalai i prizemno pucao po golu, a lopta je prošla ispod ruke našem vrataru Lovri Kaliniću.

2:1 Mate Patkai zabio je za vodstvo i pobjedu Mađarske u 76. minuti.

Nakon kornera Patkai je, čini se uz prekršaj, nadskočio Leovca te samo malo pogurao loptu ispred sebe.

Iz drugog pokušaja je Patkai pucao po golu i lopta je prošla pored nemoćnog Lovre Kalinića. Dojam je da bi Livaković istrčao na ovakav ubačaj i boksao loptu.