Majstorija Džeke za pobjedu Rome. Gol već uspoređuju s onim Van Bastena, najljepšim u povijesti nogometa

•

Roma je novu sezonu otvorila pobjedom 1:0 protiv Torina, a ponovno je Edin Džeko junak rimskog kluba.

Nakon brojnih promašaja Rome, tri pogođene vratnice,  sve je išlo prema tome da će gostovanje kod Torina završiti bez golova, ali onda se briljantni Edin Džeko u 89. minuti pogodio za sva tri boda Rimljana u prvom kolu nove sezone Serie A.

Mladi Justin Kluivert, koji je u 70. minuti zamijenio Cengiza Undera, probio je desnu stranu i centrirao u šesnaesterac gdje je njegov ubačaj sjajno reagirao Džeko i maestralno pogodio suprotni kut za vodstvo i pobjedu Rome.

Pogodak je vrlo sličan velemajstoriji legendarnog Marca van Bastena iz finala Eura protiv Sovjetskog Saveza 1988. godine. Van Bastenov pogodak legendarnom golmanu Rinatu Dasajevu prozvan je “nemogućim golom” i smatra se jednim od najljepših golova svih vremena.

Ante Ćorić, koji je ovog ljeta stigao u Romu iz Dinama, iako ga je trener Franceski najvio u početnoj postavi, s klupe je odgledao slavlje svog novog kluba.