•
  •
  •
  •

Luka Modrić (37) briljirao je na utakmici Nizozemska – Hrvatska (2:4) u polufinalu Lige nacija u Rotterdamu. Igrao je tako da je novinare domaćina ostavio u šoku i nevjerici da ima toliko godina.

Nakon meča komentirao je utakmicu za nizozemsku državnu televiziju NOS. Poslije kratke analize utakmice novinar ga je pitao:

“Dajte mi, molim vas, da provjerim vašu putovnicu. Zato što je nevjerojatno da navodno imate 37 godina i ovako igrate i trčite sve do 119. minute!”

Modrić se glasno nasmijao i odgovorio nizozemskom novinaru:

“Nema problema, ako želite, pokazat ću vam je nakon intervjua. Da, moja putovnica pokazuje da sam star toliko koliko ste rekli. Što da kažem? Navijači mi daju toliko ljubavi i poštovanja da je to nevjerojatno i zato mi je i u ovoj dobi užitak igrati.”

Modrić  je tri mjeseca prije 38. rođendana odigrao jednu od najboljih utakmica karijere. Da, ono što je pokazao za pobjedu Hrvatske nad Nizozemskom u Rotterdamu u polufinalu Lige nacija spada u sam vrh čak i takvog velemajstora.

Nije fascinantno samo što je Modrić tako briljirao u debeloj veteranskoj dobi. To mu je bila čak 65. utakmica iscrpljujuće sezone tijekom koje se s Realom borio u pet natjecanja te igrao i maksimalan broj mečeva za Hrvatsku na SP-u.

Modirć je igrao kao da mu je deset godina manje te izgledao potpuno svježe. Najbolji je bio u produžecima. Prvo je namjestio Bruni Petkoviću gol za 3:2, a onda uvjerljivo iz penala zabio za konačan rezultat.

Kad je u 119. minuti izlazio s terena kultnog De Kuipa, nizozemski nogometni hram tresao se od ovacija. Modrić ih je zaslužio tako što je donio Hrvatskoj u produžetku po asistenciju i gol za pobjedu.

Zbog svega navedenog zaslužio je ocjenu čak 9.2 na Sofascoreu.

D.M. /Foto: mexsport