•
  •
  •
  •

Salvatore Foti pomoćni trener Josea Mourinha u Romi, dobio je crveni karton u uzvratnoj utakmici četvrtfinala Europa lige s Feyenoordom. Foti je u 32. minuti pokušao uzeti loptu iz ruku napadača Santija Gimeneza, no zahvatio ga je po licu.

Napadač Feyenoorda je pao i kotrljao se po tlu, istovremeno pokrivajući lice dlanovima.

Nezadovoljan takvom reakcijom bio je branič rimskog kluba Diego Llorente, koji mu je nešto govorio dok je Gimenez još ležao na travnjaku. Ubrzo je nastao kaos u koji su se umiješali i ostali igrači Feyenoorda i Rome te stručni stožer talijanskog kluba.

Glavni sudac utakmice Anthony Taylor dao je Fotiju direktan crveni karton. Prekid utakmice trajao je otprilike tri minute. Feyenoord je u prvoj utakmici pobijedio 1:0 pogotkom Matsa Wieffer.

Roma jedva izvukla produžetak pa razbila Feyenoord

Rome je nakon produžetka slavila protiv Feyenoorda 4-1. Nakon 1-0 za Feyenoord u prvoj utakmici u Rotterdamu, nakon 90 minuta igre u Rimu rezultat je 2-1 za Romu.

Spinazzola je u 60. minuti pogodio za prednost Rome, Paixao je u 80. minuti poravnao udarcem glavom nakon lijepe akcije, da bi domaće ispadanja spasio Dybalsa u 89. minuti kada je primio loptu na šest metara od vrata i uspio se okrenuti te zatresti mrežu.

► KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ KAKO JE FOTI UDARIO IGRAČA FEYENOORDA.

U produžetku je El Shaarawy u 101. minuti iskoristio odlično prizemno ubacivanje Abrahama za 3-1, da bi u 109. minuti kapetan Pellegrini natrčao na odbijanac nakon što je Bijlow obranio udarac Abrahama i pospremio loptu u mrežu.

Prošle sezone Roma i Feyenoord su igrali u prvom finalu Konferencijske lige, a i tada je kao pobjednik izašao talijanski sastav.

Roma će u polufinalu igrati protiv Bayera iz Leverkusena koji je kao gost u Bruxellesu svladao Union Saint-Gilloise sa 4-1, a kako je u prvoj utakmici prije tjedan dana bilo 1-1 njemački je sastav slavio s ukupnih 5-2.

D.M. /Foto: Screenshot/profimedia