Nakon prvenstva Rijeka Dinamu uzela i kup

•
  •
  •
  •

Nakon što je osvojila prvi naslov prvaka, Rijeka je u finalu Kupa u Varaždinu pobijedila Dinamo 3:1 i prvi put u povijesti osvojila dvostruku krunu.

Golove za novo slavlje Riječana zabili su Mario Gavranović (24, 47) i Dario Župarić (73), dok je pogodak za Modre zabio Dani Olmo (38).

Rijeka je ovim trijumfom po četvrti put slavila u Kupu u svom petom finalu, dok je Dinamo u 20. finalu upisao peti poraz. Zanimljivo, Dinamo je tek četvrti put ostao bez trofeja u sezoni, a to se ‘modrima’ dogodilo i 1992., 1995. i 2005. godine.

Rijeka je daleko bolje ušla u utakmicu i u prvih 15 minuta stvorila je dvije lijepe prilike. U 10. minuti Mišić je sjajnim proigravanjem ‘vanjskom’ proigrao Gavranovića koji je pucao iz prve, ali je Zagorac obranio. U 14. minuti ponovo je Gavranović imao priliku. U gužvi ispred gola uspio je osvojiti loptu i pucati, ali nedovoljno precizno.

Svoju premoć Rijeka je okrunila pogotkom u 24. minuti. Andrijašević je pobjegao Dinamovoj obrani, te pucao iskosa, no Lešković je njegov udarac blokirao. Lopta je ponovo stigla do Andrijaševića koji je povratnom loptom uposlio Gavranovića, a švicarski napadač je zabio u suprotni kut za 1:0.

Dinamo je prvi put zaprijetio u 31. minuti, no Soudani je pucao pored gola. Bio je to prvi udarac Modrih prema suparničkom golu. Ipak, sedam minuta kasnije Dinamo je stigao do izjednačenja, a pogodak je postigao Dani Olmo. Matel je ubacio iz prekida, a lopta se odbila do mladog Španjolca koji je zabio za 1:1.

Do kraja poluvremena više nije bilo uzbuđenja, no nastavak susreta sjajno je počeo za nove hrvatske prvake.

Već u 47. minuti Rijeka je ponovo povela, a drugi pogodak na utakmici i sedmi u Kupu zabio je Gavranović. Mišić je nabacio iz kornera, a Gavranović na drugoj vratnici glavom zabio za 2:1. Deset minuta kasnije Dinamo je mogao izjednačiti. Olmo i Pavičić su ispremiješali obranu Rijeke, lopta je došla do Soudanija koji pucao s desetak metara pogodivši vratnicu. Lopta se odbila do Gojaka koji je pokušao glavom, ali je pucao pored gola. U 68. minuti Hodžić je imao zicer, no s pet, šest metara je pucao slabo i Prskalo je bez većih problema zaustavio njegov udarac.

U trenucima kada se činilo da će Dinamo iskoristiti veliki pritisak, Rijeka je zabila za 3:1. I to ponovo nakon ubačaja iz kornera. Mišić je ubacio, a Župarić lijevom nogom zabio iz okreta.