Nakon tri poraza Donna Vekić svladala Čehinju na jakom turniru

•
  •
  •
  •

Hrvatska tenisačica Donna Vekić svladala je u 1. kolu Čehinju Katerinu Siniakovu sa 6:4, 6:3 nakon sat i 34 minute igre, plasirala se u 2. kolo WTA turnira u Cincinnatiju
Bila je to prva pobjeda 23-godišnje Osječanke protiv svoje češke vršnjakinje u njihovom četvrtom međusobnom susretu.

Vekić nije dobro krenula u susret, s tri vezane pogreške ponudila je Siniakovoj tri ‘break-lopte’ u prvom gemu dvoboja. Iako je Vekić spasila prve dvije, nije i treću, ali to ju nije pokolebalo. Naša je igračica uzvratila s četiri uzastopna osvojena gema čime je preuzela kontrolu rezultata. Kod 5:2 Vekić je na servis Siniakove propustila set-loptu, a zatim i izgubila prednost ‘breaka’, no ipak je u 10. igri prve dionice još jednom oduzela servis Čehinji i tako riješila prvi set u svoju loptu. Na set-loptu Vekić je pogodila odličan bekhend winner.

U prvom gemu drugog seta Vekić je spasila 15:40 i to s dva odlična servisa (servis winner i as), da bi jedini ‘break’ u drugom setu ostvarila u četvrtoj igri.

Vekić će u 2. kolu igrati protiv Bjeloruskinje Viktorije Azarenke kojoj je Švicarka Belinda Benčič predala susret 1. kola kod 6:4, 1:0 za Azarenku.

Vekić i Azarenka su igrale i prije dva tjedna u 2. kolu San Josea, a Osječanka je nadigrala bivšu prvu igračicu svijeta sa 6:4, 6:3.