Njemačka je svjetski prvak u košarci, Srbi se žale da su pokradeni

•
  •
  •
  •

Reprezentacija Njemačke osvojila je Svjetsko košarkaško prvenstvo porazivši u finalu reprezentaciju Srbije rezultatom 83:77. U borbi za broncu Kanada je sa 127:118 pobijedila SAD.

U susretu koji je mogao otići na obje strane, najefikasniji bio je Dennis Schroder s 28 koševa, od kojih su neki bili ključni u velikoj pobjedi. Prvi strijalac Srbije Bogdan Bodganović postigao je samo dva koša.

Dosad je najveći rezultat Njemačke na svjetskim smotrama bila bronca iz 2002. kad je momčad predvodio legendarni Dirk Nowitzki.

Susret je presudila treća četvrtina, u kojoj je stao srpski napad te su Nijemci uhvatili prednost koju do kraja utakmice, unatoč tome što je Srbija u samoj završnici imala napad za iznednačenje, nisu ispuštali.

Nijemce je predvodio njihov najbolji igrač Dennis Schröder s čak 28 poena, uz sjajnog Franza Wagnera koji je ubacio 19, a Srbiju je svakako koštalo jako loše drugo poluvrijeme njihovih glavnih igrača, prije svega Bogdana Bogdanovića koja je postigao samo dva koša.

Srbi se, po običaju kad izbube, žale da su pokradeni Srpski mediji ogorčeni su na, kako tvrde, pristranost sudaca za Njemačku.

“Srbija brutalno pokradena u situaciji kada se lomilo finale!” piše Telegraf. “Srbija je morala igrati protiv Nijemaca i sudaca”, tvrdi Blic.

“Pri rezultatu 55:53 na sredini treće četvrtine, viđena je jedna krajnje sumnjiva situacija. Aleksa Avramović je bez faula zaustavio Dennisa Schrödera, zalijepio mu rampu, dok je playmaker Njemačke nakon toga rukom, a potom i nogom udario našeg igrača.

Nakon pregledane snimke, meksički sudac Omar Bermudez bez imalo stida i srama potvrdio je odluku”, tvrdi Telegraf.

“Sramna odluka sudija u finalu Mundobasketa: Nijmac šutnuo Avramovića u stomak, Aleksi dosuđen faul pri šutu za tri”, piše oporbena Nova.rs koje sve više počinje sličiti na Vučićev tabloid Informer.

R.I. /Foto: Supersport