OSIJEK – DINAMO 2:0 Bjelica srušio Mamića u borbi za vrh HNL-a (video)

•
  •
  •
  •

Osijek je kao domaćin svladao Dinamo sa 2-0 (0-0) u prvom okršaju Nenada Bjelice na klupi Osječana protiv bivšeg kluba kojeg sada vodi Zoran Mamić.

Strijelci za Osijek bili su Pilj (54) i Žaper (89).

Nenad Bjelica i Zoran Mamić od prve su minute žestoko pritiskali suca Duju Strukana iz Splita pa bi se gotovo nakon svakog duela začuli povici i komentari na njegov posao. Od nogometa ono najbolje vidjeli smo u drugoj polovici prve dionice nakon što su popustili agresivnost i pritisak Osijeka.

Ivušić spašavao Osijek

U 21. minuti Mario Jurčević je probio lijevu stranu, ubacio na suprotnu i našao Mihaela Žapera koji je to loše finiširao. Zagrepčani su uzvratili u 33. minuti preko Marija Gavranovića koji se na petercu majstorski namjestio na udarac i šutirao, no odličnom obranom zaustavio ga je Ivica Ivušić.

Osam minuta zatim Dinamo ima najbolju šansu prvog poluvremena. Razigrani Bruno Petković je pripremio zicer veznjaku Kristijanu Jakiću na sedam metara koji je iz naleta pucao preko gola. Mogao je birati kamo šutirati, lopta je na kraju završila preko gola.

Pilj majstorski za vodstvo Osijeka

Osijek u nastavak kreće na savršen način. Akcija po lijevoj strani donijela je loptu Mierezu na 6-7 metara koji je otvorio prostor za Pilja. Osijekov veznjak lijevom nogom prekrasno gađa suprotni kut Livakovića za 1:0 Osijeka. Bio je to prvi udarac Osijeka u okvir.

Dinamo se mogao vratiti u 65. minuti kada je Luka Ivanušec nakon akcije s Petkovićem šutirao s 10-ak metara. Ivušić je još jednom fantastično reagirao i iščupao to iz svog gola. U 77. minuti treća velika obrana Ivušića koji je paradom skinuo nezgodan udarac Arijana Ademija.

Žaper slomio Modre nakon kiksa Livakovića

Bijelo-plavi za 2:0 zabijaju u 90. minuti. S lijeve strane iz kornera je ubacio Jurčević, lopta je preletjela Livakovića, a Mihael Žaper je samo natrčao i zabio glavom za potvrdu pobjede domaćina.

Osijek se primaknuo vodećem Dinamu na tri boda. Dinamo ima 26, a Osijek 23 boda. Treća je Gorica sa 19 bodova i dvije utakmice manje od vodećeg dvojca.

Dinamo 29. studenog dočekuje Hajduk na Maksimiru, a Osijek za četiri dana igra u Puli kod Istre 1961 utakmicu koja je bila odgođena zbog koronavirusa.

(R.I. /Foto: pxll)