Osijek – Dinamo 2:3 Dinamo do preokreta iz penala u 87. i 99. minuti

•
  •
  •
  •

U derbiju sedmog kola Supersport HNL-a Dinamo je na Opus Areni pred rekordnih 12.222 gledatelja pobijedio Osijek sa 3-2 premda je do 70. minute gubio sa 0-2.

Osijek je poveo 2-0 golovima Ramona Miereza (7) i Domagoja Bukvića (46), no “Modri” su uspjeli okrenuti rezultat, a strijelci su bili Mahir Emreli (70) i Bruno Petković (87-11m, 90+9-11m).

Premda je veći dio utakmice bio u velikom minusi bez igre i prilika, Dinamo je u Osijeku nevjerojatnom završnicom okrenuo rezultat ostvarivši 3-2 pobjedu, a junak susreta bio je Bruno Petković postigavši dva gola iz kaznenih udaraca, pri čemu drugi u devetoj minuti nadoknade.

Prvu veliku priliku na utakmici imali su gosti već u petoj minuti. Dario Špikić je pucao sa 14 metara, no lopta se od bloka odbila u stativu. Samo dvije minute kasnije Osijek je poveo.

Boško Šutalo je katastrofalno reagirao predavši loptu Ramonu Mierezu, koji je odmah pucao s ruba kaznenog prostora i sjajno pogodio.

Umalo Osijek u 10. minuti nije zabio i drugi gol. Mijo Caktaš je iz odlične pozicije s desetak metara pucao u blok. U 17. minuti uzvratio je Dinamo, ponovo je pucao Špikić, no Marko Malenica je obranio.

Samo minutu kasnije Kristijan Lovrić je ima sjajnu priliku, no iz idealne situacije pucao je iznad grede. U 21. minuti novu veliku priliku za domaćine imao je Domagoj Bukvić, ali je Ivan Nevistić odlično reagirao.

U 29. minuti vidjeli smo još jednu veliku priliku za Osijek. Lovrić je asistirao Miji Caktašu, a trenutno prvi strijelac HNL-a sa nekih 11 metara nije uspio najbolje reagirati, lopta mu je prešla preko noge.

U završnici prvog dijela Dinamov veznjak Marko Bulat se kandidirao za fair play nagradu.

Premda je mogao pucati iz slobodnog udarca sa 20 metara, Špikić je poslao loptu u gol aut vrativši je domaćinu. Naime, prije nego što je dosuđen slobodan udarac na Špikiću, većina igrača prestala s igrom jer je Renan Guedes ostao ležati na podu. Špikić to nije vidio i krenuo je prema golu nakon čega je zaustavljen prekršajem.

Najbolju priliku za izjednačenje Dinamo je imao u sudačkoj nadoknadi, Bulat je pronašao Mahira Emrelija koji je imao sjajnu šansu sa 10-ak metara, no Malenica je obranio.

Na otvaranju drugog dijela uslijedio je novi šok za “Modre”. Nakon svega 44 sekunde Domagoj Bukvić je nakon Mierezove asistencije pobjegao po desnoj strani i zabio u bliži kut za veliko vodstvo “bijelo-plavih”.

Prva prijetnja Dinama u nastavku, bio je pokušaj Brune Petkovića iz slobodnog udarca u 61. minuti, no Malenica se nije dao iznenaditi. Još bolju priliku tri minute kasnije imao je Baturina, ali je Malenica još jednom sjajno reagirao.

U 70. minuti niti odlični Malenica nije mogao ništa. Sadegh Moharrami je prošao po desnoj strani, te odlično ubacio u sredinu kaznenog prostora do Emrelija koji je glavom pogodio za smanjenje zaostatka.

U 87. minuti Dinamo je uspio izjednačiti. Darka Nejašmića je lopta pogodila u ruku na rubu kaznenog prostora, a sudac Zebec je nakon intervencije iz VAR sobe pokazao na bijelu točku.

Petković je izveo “panenku” pogodivši za 2-2.

U sudačkoj nadoknadi susreta Dinamo je dobio još jedan kazneni udarac. Mkrtčjan je oborio Perića, a Zebec je dobio poziv iz VAR sobe kako bi provjerio situaciju.

Sve se odužilo, prekid je trajao više od pet minuta, a sudac je potom pokazao na bijelu točku nakon čega je Petković mirno zabio za 3-2 i pobjedu.