OSIJEK – HAJDUK 2:1 Hajduku poništena dva gola

•
  •
  •
  •

U derbiju 7. kola HNL-a Osijek je na svom terenu svladao Hajduk sa 2-1 (2-0). Osijek je poveo sa 2-0 u prvom poluvremenu golovima Marina Leovca (23) i Diona Drene Belje (41-11m), a u nastavku je Hajduk smanjio preko Marka Livaje (73-11m).

Osječani su do prve prvenstvene pobjede nakon gotovo mjesec i pol dana i 1. kola kada su bili uspješniji od Gorice stigli na rilima mađarskog veznjaka Laszla Kleinheislera koji je bio najzaslužniji za oba pogotka iako se nije upisao u strijelce.

Kleinheisler je u 23. minuti prihvatio dugo proigravanje Škorića u kaznenom prostoru Hajduka te potom odlično povratnom loptom uposlio Leovca koji je sa vrha kaznenog prostora prizemnim udarcem pogodio bliži kut.

Pred krj prvog poluvremena Kleinheisler je dobio loptu na rubu kaznenog prostora, s nekoliko varki “vagao” svoje čuvare sve dok Grgić nije krenuo preeagresivno na njega i pogodio ga po nozi pa je sudac Čuljak pokazao na bijelu točku, a siguran izvođač najstrože kazne bio je Beljo.

Hajduk je svoju najbolju priliku u prvom poluvremenu imao još kod rezultata 0-0 u 16. minuti kada se Livaja izborio za loptu na desnom krilu i zatom povratnom loptom pronašao Biuka u srcu kaznenog prostora, no udarac mladog krilnog napadača sjajno je zaustavio Ivušić.

Reprezentativni vratar Osijeka bio je najaslužniji što je njegov sastav u drugom poluvremenu sačuvao prednost iako su na strani domaćih u dva navrata bili i milimetri zbog kojih su poništeni golovi Sahitija i Mlakara zbog zaleđa.

U 53. minuti odlično su kombinirali Krovinović i Melnjak, potonjem je u odudnom trenutku ipak malo pobjegla lopta pa mu je Ivušić uspio ući u udarac. Dvije minute potom Sahiti je zabio gol, ali pregledom putem VAR-a je procijenjeno kako se radilo o zaleđu iako se po televizijskoj snimci to ne može zaključiti.

Ivušić se istaknuo i sjajnom reakcijom na udarac Krovinovića u 70. minuti, ali nakon kornera je Leovac neoprezno udario po nozi Awaziema te je Hajduk dobio priliku iz kaznenog udarca, a siguran izvođač bio je Livaja.

I u 83. minuti tresla se mreža Osijeka, ali nakndadno je procijenjeno kako je Čolina bio u zaleđu. Prvo je Ivušić iz neposredne blizine obranio upravo pokušaj Čoline, zatim je Elez pogodio vratnicu, a bi Mlakar iz trećeg pokušaja zakucao loptu u mrežu. Uslijedila je duža provjera nakon koje je zaključeno kako je Čolina bio u zaleđu.

Ovom pobjedom Osijek je skočio sa 10. na peto mjesto s osam bodova, dok je Hajduk ostao treći s devet bodova i dvije utakmice manje.

Na čelu je Dinamo sa 19 bodova, pet manje ima drugi Slaven Belupo.