OSIJEK – KIZILŽAR 0:2 Šokantno ispadanje Osijeka iz Europe

•
  •
  •
  •

Nogometaši Osijeka nisu se uspjeli plasirati u 3. pretkolo Konferencijske lige nakon što su u uzvratnom susretu 2. pretkola izgubili na svom terenu od kazahstanskog Kizilžara sa 0-2 (0-0) te tako ispustio prednost od 2-1 koju je stvorio u prvoj utakmici.

Golove za goste postigli su Giorgi Ivaniadze u 61. i Moussa Kone u 71. minuti.

Osječani su u prvom poluvremenu bili mnogobolji suparnik, u više navrata prijetili su gostujućem vrataru Lobancevu, najkonkretniji su bili Brlek u 12. i Lovrić u 18. minuti. Vrlo je aktivan bio Mierez koji je kao najistureniji napadač konstantno “maltertirao” obrambene igrače Kizilžara.

Jedinu izglednu priliku u prvom dijelu gosti su imali u 10. minuti kada je Lobžanidze bio neprecizan iz izgledne situacije.

Sve se promijenilo u 61. minuti kada je Kizilžar neočekivano poveo. Tapalov je ubacio s desnog krila, njegov centaršut nije dobro očišćen te je lopta pala na nogu Ivaniadzeu koji je sa 15 metara preciznim udarcem svladao Ivušića. Gruzijski se igrač u strijelce upisao samo minutu nakon ulaska u igru.

Primljeni pogodak nije “probudio” domaće, štoviše 10 minuta kasnije Kizilžar je stigao i do drugog gola i rezultata koji ga je vodio u sljedeći krug natjecanja. Ovoga puta lopta je stigla na lijevi bok do Bušmana koji je preciznim ubačajem pronašao nečuvanog Konea, a ovaj je glavom u padu sa 10-ak metara još jednom zatresao mrežu.

Nakon drugog primljenog gola trener Osijeka Nenad Bjelica bacio je sve karte na napad, uveo je Belju i Mance te s tri napadača pokušao doći do gola koji bi odveo dvoboj u produžetak. No, iako je na raspolaganju imao više od 20 minuta, domaći sastav nije stvorio niti jednu izglednu priliku za pogodak te se zasluženo vrlo rano oprostio od igranja u Europi.

Ključnim se tako pokazao neshvatljivi autogol Nejašmića u završnici prve utakmice prije tjedan dana u Nur-Sultanu u trenucima kada je Osijek vodio sa 2-0 i imao igrača više.

Ranije u četvrtak iz Konferencijske lige ispala je i Rijeka koja je u dvije utakmice izgubila od švedskog Djurgardena, pa je jedini hrvatski predstavnik u ovom natjecanju ostao Hajduk.