Pao i finalist Wimbledona! Maestralni Borna Ćorić u finalu Mastersa

•
  •
  •
  •

Borna Ćorić ponovno igra kao u najboljim danima. Nakon Nadala,  Bautiste Agute i Augera Aliassimea, u noćašnjem polufinalu pao je  finalista Wimbledona Cameron Norrie.

Kakav niz Borne Ćorića na Masters 1000 turniru u Cincinnatiju! Nanizao je hrvatski tenisač od srijede do danas Mussetija, Nadala, Bautistu-Aguta, Auger Aliassimea, a onda u noćašnjem polufinalu i finalista Wimbledona, 11 tenisača svijeta – Camerona Norriea.

Ćorić, koji je trenutno 152. tenisač svijeta, slavio je glatko u dva seta sa 6:3, 6:4, u savršenom meču koji je trajao sat i 31 minutu.

Britanac zapravo nije imao pravu šansu protiv raspoloženog Ćorića. Norrie je u prvom setu prvi oduzeo servis Ćoriću, poveo sa 3:1, ali bilo je to sve što smo do kraja meča vidjeli od ćudljivog Britanca. Ćorić je ubacio u višu brzinu te dvaput do kraja seta napravio break i osvojio prvu dionicu.

U drugom setu hrvatski tenisač više nije dopustio nikakvo iznenađenje. Kod 2:2 je ponovno oduzeo servis Norrieju i sigurno do kraja odservirao za 6:4, ne dovodeći niti jednom u pitanje svoj servis.

Borna ponovno igra kao u najboljim danima, a u finalu će igrati protiv pobjednika dvoboja prvog i sedmog tenisača svijeta – Danila Medvedjeva i Stefanosa Tsitsipasa.