Pao najljepši gol u 2019.! Dva gola Barci utrpao zaboravljeni Hrvat – video

•
  •
  •
  •

Barcelona je na Campu Nou u 15. kola Primere svadala Mallorcu s 5:2, a oba gola za goste zabio je hrvatski napadač Ante Budimir.  Ovo je bila prava nogometna poslastica za sve istinske obožavatelje najvažnije sporedne stvari na svijetu.

Dva gola Barceloni postigao je Ante Budimir. bivši igrač Sesveta, Gorice i Intera.

Barca je povela već u 7. minuti kada je Antoine Griezmann pobjegao gostujućoj obrani nakon fenomenalne dugačke lopte vratara Ter Stegena i zatim efektno prebacio istrčalog Manola Reinu. A onda je počelo ono pravo…

Na 2:0 povisio je čudesni Argentinac Leo Messi fantastičnim pogotkom s dvadesetak metara. Primio je loptu, okrenuo se i maestralno pogodio suprotni kut.

Messi je na početku susreta doživio ovacije s tribina kada je prezentirao svoju šestu Zlatnu loptu koju mu je prošloga ponedjeljka predao lanjski laureat Luka Modrić.

A onda se u 35. minuti dogodilo nešto za što već dugo nismo čuli – jedan je Hrvat zabio Barceloni! Sjajni napadač Mallorce Ante Budimir nakon Sevilline je asistencije pobjegao Lengletu, snažno opalio, a lopta se odbila od noge protivničkog braniča i ušla u mrežu.

Na scenu su u 41. minuti Ivan Rakitić i Leo Messi. Rakitić je napravio je veliki dio posla, oduzeo loptu na svojoj polovici, pokrenuo je akciju i zatim poslužio argentinskog čarobnjaka koji je u svom stilu s vrha šesnaesterca još jednom golčinom u malu mrežicu svladao Reinu.

Točku na ‘i’ ovog spektakularnog poluvremena postavio je Luis Suarez nevjerojatnim pogotkom petom, i to okrenut leđima golu. Suarez je primio loptu, iskosa, desetak metara od gola, i petom izveo žabicu, Lopta se odbila od travnjaka, poletjela visoko prema suprotnom kutu, prevarila gostujuću obranu i golmana i odsjela u mreži.

Gol koji konkurira za najljepši pogodak 2019. godine

Nogometna poslastica nastavljena je i u drugom dijelu. Naime, u 64. minuti hrvatski je napadač još jednom zatresao mrežu jedne od najboljih svjetskih momčadi, i to na velebnom Nou Campu. Francisco Gamez je centrirao s desnoga boka, a Budimir je nadskočio  Roberta i glavom poentirao pored nemoćnog Ter Stegena.

Hat-trick postigao je Leo Messi novim pogotkom u 83. minuti. Suarez je asistirao, a argentinski maestro zatresao je mrežu udarcem od grede!

Barcelona se ovom pobjedom  ponovno vratila na vrh La Lige, bodovno izjednačena s Real Madridom, ali s boljom gol-razlikom.

Megy M. /Foto:fcbarcelona