•
  •
  •
  •

Hrvatska tenisačica Petra Martić izvukla je zaostatak od 6-7 (4), 0-4, spasila pet meč-lopti u desetom gemu drugog seta dvoboja protiv Latvijke Jelene Ostapenko u Birminghamu te nakon dva sata i 25 minuta borbe slavila sa 6-7 (4), 7-5, 6-1 i prvi put u karijeri izborila mjesto u polufinalu nekog WTA turnira na travnatoj podlozi.

Martić je u prvom i drugom setu dopustila Ostapenko da se odvoji i povede sa 4-0. U prvom setu je 28-godišnja Dućanka nanizala pet gemova za vodstvo 5-4, ali je Latvijka ipak uspjela zaustaviti taj niz i osvojiti prvi set u ‘tie-breaku’.

U drugom setu se činilo da je Martić na izlaznim vratima, kad je Ostapenko povela sa 5-2, a pogotovo kad je kod 5-4 bila suočena s 0-40 i još dvije prednosti, ukupno pet meč-lopti. No, Latvijka u tim trenucima nije uspjela pronaći još jedan udarac kojim bi ‘nokautirala’ hrvatsku tenisačicu. Nizom od pet gemova u drugom setu Martić je izborila odlučujući set.

Ostapenko je osvojila prvi gem i to je bilo posljednje dobro što joj se dogodilo u ovom dvoboju. Martić je novim nizom od šest gemova ostvarila senzacionalan preokret, drugi put pobijedila Ostapenko u isto toliko mečeva s Latvijkom i po prvi put u karijeri izborila mjesto u polufinalu turnira na travnatoj podlozi.

Ostapenko je u ovom dvoboju napravila čak 20 dvostrukih pogrešaka, čime je uvelika pomogla Petri Martić u njezinom pothvatu.

Martić će u polufinalu igrati protiv pobjednice dvoboja između dvije Julije, Kazahstanke Putinceve (WTA – 43.) i Njemice Goerges (WTA – 19.).