•
  •
  •
  •

Real se  plasirao u finale Lige prvaka nakon što su u uzvratu u Madridu preokrenuli 0:1 u pobjedu 2:1 protiv Bayerna. U prvom ogledu u Münchenu bilo je 2:2.

Real je finale izborio golovima pred sam kraj utakmice nakon što je Joselu u 88. i 91. minuti preokrenuo rezultat poslije pogotka Alphonsa Daviesa iz 68. Važnu ulogu u tome imao je i Luka Modrić

Kapetan hrvatske reprezentacije uspio je doći do svog šestog finala u Ligi prvaka i bit će u prilici protiv Borussije Dortmund na Wemblyeju 1. lipnja osvojiti i šesti naslov u tom natjecanju.

U jučerašnjoj utakmici ušao je u igru u 69. minuti, a iako nije upisao gol ili asistenciju svjetski mediji i korisnici društvenih mreža ističu njegovu važnost u pobjedi Reala zbog mirnoće i kontrole koju je unio u igru. Također, ističe se i ono što je napravio u 85. minuti.

Nevjerojatan sprint Modrića preko cijelog stadiona

Modrić će u rujnu proslaviti 39. rođendan i zbog toga je čuđenje navijača i medija još i veće zbog njegove obrambene reakcije pred kraj utakmice.

Bayern je u tim trenucima imao rezultatsku prednost i veliku šansu za 2:0 i plasman u finale Lige prvaka kad je Realova hrvatska ikona izvela čudesan sprint i spriječila vjerojatni kraj sezone svoje momčadi u ovom prestižnom natjecanju.

Bayern je krenuo u razvijanje kontranapada s trojicom igrača koji su išli prema Andriju Luninu ispred kojeg je u bijelom dresu bio tek Ferland Mendy. Iz te akcije pred golom Realovog čuvara mreže u situaciju jedan na jedan krenuo je 20-godišnji Aleksandar Pavlović.

Više od 18 godina od njega stariji Modrić u začetku tog kontranapada stajao je blizu korner-zastavice kod gola svoje momčadi. Uslijedili su sprint preko cijelog terena i koji trenutak kasnije čisto izbijanje lopte Pavloviću čime je spasio gotovo siguran gol za   2:0 Bayerna čime bi utakmica praktički bila riješena u korist Bavaraca.

Megy M. /Foto: pmedia