Preokrenula 0:6 i 3:5 za finale US Opena pa se rasplakala nakon pobjede

•
  •
  •
  •

U noći iza nas odigrana su dva polufinala US Opena u konkurenciji dama, a veliko finale posljednjeg Grand Slam turnira izborile su Coco Gauff i Arina Sabalenka.

Finale Gauff i Sabalenke bilo je nešto što se naziralo već danima, još i od ranijih faza takmičenja. Mlada Amerikanka i sjajna Bjeloruskinja izborile su finale na potpuno drugačiji način.

Coco Gauff, šesta tenisačica svijeta, bez problema u dva seta rezultatom 6:4 i 7:5 savladala je Čehinju Karolinu Muchovu za plasman u finale US Opena.

Za razliku od toga, u drugom meču gledali smo gladijatorsku borbu i na kraju pobjedu nove najbolje tenisačica svijeta.

Sabalenka, koja je već osigurala prvo mjesto WTA liste, izgubila je prvi set rezultatom 0:6, a u drugom setu imala je zaostatak 3:5.

No, ni to nije bilo dovoljno za njenu rivalku Madison Keys da upiše pobjedu. Od tog trenutka, Bjeloruskinja se probudila i rezultatom 0:6, 7:6 i 7:6 izborila finale US Opena.

Zanimljivo, Sabalenka je prva tenisačica nakon Serene Williams 2016. godine koja je izborila sva četiri polufinala nekih Grand Slam turnira u jednoj sezoni. To dovoljno govori o kakvom nivou tenisa se radi, a sjajnu godinu Bjeloruskinja bi mogla zaključiti još jednom Grand Slam titulom, drugom ove sezone.

Finale US Opena u konkurenciji dama na rasporedu je već za sutra u 22 sata po hrvatskom vremenu.