•
  •
  •
  •

Košarkaši  Cibone u juniorskoj konkurenciji pobijedili su u finalu ABA lige Crvenu zvezdu 73:68 i zasluženo osvojili naslov prvaka. Roko Prkačin je proglašen najboljim igračem Final Foura.

Slavonski Brod ugostio je završni turnir najboljih juniora regije. Finale juniorskog izdanja regionalne košarkaške ABA lige odigrali su Cibona i Crvena zvezda, na kraju su slavili ‘cibosi’ 73:68

U odličnoj atmosferi, Cibona bolje ulazi u utakmicu i odlazi na 5:0. U prvoj četvrtini kod Zvezde jedini raspoloženi igrač bio je Tomašević, međutim mladi ‘vukovi’ su preko Prkačina i Rašića sigurno držali prednost. Na kraju prve četvrtine rezultat je bio plus 6 za Zagrepčane.

U drugoj četvrtini Cibosi su povećali prednost i došli do 45:32 tricom Rašića u 19.minuti. Na odmor se otišlo s plus 11 za Cibonu.

Početak drugog poluvremena donio je nastavak dominacije Cibone, a dodatni problem Beograđanima bile su osobne pogreške njihovog ponajboljeg igrača Popovića. Koševima Prkačina Cibona odlazi na najveći plus 16 u 29.minuti, ali s par pogrešaka Cibosa u zadnjih minutu i pol ove dionice zvezdaši smanjuju na minus 10, s koliko se ulazi u posljednju četvrtinu utakmice.

Beograđani bolje ulaze u posljednju dionicu i smanjuju na minus 5, međutim Cibona odgovara i ponovno diže na visokih 68:58. Igrači Crvene Zvezde se ne predaju i velikom borbom smanjuju na 68:63 u 35.minuti.

Prkačin četiri minute prije kraja odgovara zakucavanjem za plus 7. Vrlo bitnom se pokazala trica Paponje za 73:65 dvije i pol minute prije kraja.

Do kraja utakmice nije bilo previše preciznosti i Cibona je sigurno okončala utakmicu i pobijedila rezultatom 73:68.

Najbolji pojedinci bili su Sandro Rašić s 25 koševa uz četiri skoka. Roko Prkačin ponovno je bio fantastičan, ubacio je 23 koša, pridodavši tome osam skokova i čak šest asistencija. Kod Zvezde najbolji igrač bio je Tomašković s 27 koševa uz osam skokova.

Cibonini ‘mladi vukovi’ Roko Prkačin i Sandro Rašić uvršteni su u najbolju petorku završnog turnira, a Prkačin je proglašen i najboljim igračem (MVP).

Za podsjetiti je da je Prkačin proglašen i najboljim igračem prošlog prvenstva Europe za mlade u Novom Sadu kad je u Hrvatska u finalu pobijedila Španjolsku 71:70

U utakmici za treće mjesto juniorske ABA lige Igokea je pobijedila Cedevitu 90:88.

R.I. /Foto:Abaliga