•
  •
  •
  •

U susretu 2. kola D skupine kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2024. godine, hrvatska nogometna reprezentacija je u Bursi pred 44.000 gledatelja pobijedila Tursku s 2:0, a oba gola zabio je Mateo Kovačić.

Veznjak Chelseaja je prvi zabio u 20. minuti na asistenciju Pašalića, da bi u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena odbijenu loptu pospremio u prazan gol za konačnih 2:0.

Bili su mu to četvrti i peti gol za Hrvatsku. Prvi je zabio još 2015. godine u prijateljskoj utakmice protiv Gibraltara, a dva gola zabio je i Portugalu na Poljudu u Ligi nacija na Poljudu.

Gotovo svi navijači hrvatske reprezentacije složni su da je bio jedan od igrača susreta, a hvalu je dobio i od onih koji ga podržavaju u klupskom dresu.

Iz  Chelsea su nakon utakmicea objavili Kovačićevu fotoografiju uz poruku: “Naš hrvatski čovjek s dva komada!”

Brzo  su se nizali komentari navijača koji masovno poručuju da Kovačića treba zadržati: “Ako on ide, idem i ja”, “Ovaj čovjek zaslužuje da ga se zaštiti na sve moguće načine, pravi dragulj”, “Maestro”, “Kapetan”…

Navijači Chelseaja su na Twitteru napisali mnogo objava i komentara u kojima odaju počast svom veznjaku. Jedna od najlajkanijih objava je ona koja je i poruka upravi londonskog kluba: “Dajte mu novi ugovor!”

Priča se da je Mateo želja Bayerna sada kada ga je preuzeo njegov bivši trener Thomas Tuchel. Spominje se i interes Manchester Cityja.

Oglasio se i madridski Real, koji je posvetio objavu Luki Modriću s rezulatom utakmice i emotikonom mozga aludirajući da jhe kaptan vatrenih mozak ekipe.