•
  •
  •
  •

Real Madrid je pobijedio 4:0 protiv Celte Vigo u 28. kolu La Lige. Celtin vratar Vicent Guaita nesretno je ispao tragičar nakon udarca glavom Antonija Rudigera kod 2:0, a svemu je prethodio ubačaj Luke Modrića iz kornera.

Luka Modrić sudjelovao je kod dva gola svoje momčadi i na kraju je proglašen igračem utakmice. Iako nije imao ni gola ni asistencije, bio je najučinkovitiji igrač na terenu.

Hrvatski kapetan, koji je započeo ovu utakmicu, ubacio je u 80. minuti s desne strane, a Rudiger je glavom šutirao prema golu. Lopta je prvo pogodila gredu, a potom se od leđa Guaite odbila u mrežu za 2:0 madridske momčadi.

Prvi gol za Real zabio je Vinicius Junior u 21. minuti, a treći je bio ponovno autogol. Ovaj puta svoju mrežu u 88. minuti pogodio je Carlos Dominguez. Konačnih 4:0 postavio je Arda Guler u 94. minuti svojim prvijencem za Real.

► KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ VIDEO

Hrvatski kapetan sudjelovao je kod dva gola svoje momčadi i na kraju je proglašen igračem utakmice. Iako nije imao ni gola ni asistencije, bio je najučinkovitiji igrač na terenu.

Modrića je u 83. minuti zamijenio Toni Kroos. Luka je proglašen igračem utakmice, na Sofa score je ocijenjen 9,7. Za Modrića je ovo 32 nastup ove sezone, a dosad je upisao dva pogotka i sedam asistencija

“Modrić i Rudiger uništili Celtu”

Najčitaniji španjolski sportski list slavi Modrićevu partiju protiv Celte. Marci je naslov izvještaja s utakmice “Modrić i Rudiger uništili Celtu”, a ispod njega piše:

“Hrvatovi centaršutevi i udarci glavom Nijemca prokrčili su Realu put prema pobjedi. Talent Luke Modrića je neiscrpan. Njegova dva ubačaja iz kornera pronašla su najboljeg mogućeg finišera, Antonija Rudigera. On je bio igrač odluke za poraz Celte iako nije zabio.

Celtin golman bio je nemoćan kod Rudigerovih udaraca jer je jednog u gol pospremio Vinicius, a drugog Guaita, gostujući čuvar mreže, i to nakon što je lopta pogodila prečku.”