•
  •
  •
  •

U DERBIJU 13. kola španjolskog nogometnog prvenstva Valencia i Barcelona su na Mestalli odigrali 1:1, a utakmica će biti zapamćena po nevjerojatnom sudačkom previdu na račun Barcelone

Domaće je u vodstvo doveo Rodrigo u 60 minuti, a konačni rezultat postavio je Jordi Alba nakon nestvarne asistencije Messija dvije minute kasnije.

Ipak, susret će ostati upamćen po nevjerojatnom previdu sudaca koji u 30. minuti nisu priznali potpuno regularan pogodak Barcelone.

Messi je pucao s ruba kaznenog prostora, lopta je išla ravno u vratara Valencije Neta kojemu je prošla kroz ruke, a zatim i kroz noge te udarila u tlo kojih pola metra iza gol-linije prije nego što se odbila u polje.

Igrači Barcelone krenuli su slaviti pogodak, ali suci nisu zaustavili igru pa je Valencia u protunapadu umalo postigla pogodak.

Na televizijskoj snimci jasno se vidi kako je lopta prešla gol-liniju za dobrih pola metra, ali ni glavni sudac niti njegov asistent to nisu označili.

View image on Twitter
 Još je nevjerojatnije kako u ligi koja se smatra jednom od najjačih u Europi još uvijek nije uveden video-nadzor barem kada je u pitanju gol-linija.

“Ovo je krađa kavu još od Gunje nismo vidjeli”, komentirao je jedan  korisnik Twittera.

Trener Katalonaca Ernesto Valverde iskazao je razumijevanje za sudačku pogrešku:

“Istina je da smo oštećeni, ali prisjetimo se utakmice s Malagom, kada je lopta izašla izvan terena, a sudac je priznao naš gol”, rekao je Valverde, pa je dodao:

“Večeras se na terenu vodila velika bitka, znali smo da je Valencia odlična na domaćem terenu. Izborili smo bod i mislim da možemo biti zadovoljni rezultatom.

Oštriji od svog trenera bio je strijelac izjednačujućeg pogotka, Jordi Alba:

“Može se dogoditi da suci ne vide detalje, svima se događaju greške, ali sam s naše polovice terena vidio da je lopta ušla u gol!”

Podjelom odova razika između vodeće Barcelone i druge Valencije ostala je četiri boda, Barcelona ima 35, a Valencia 31 bod. Slijedi madridski dvojac, Atletico i Real s po 27.