Remi Hrvatske i Srbije (25:25) u Beogradu uz navijačke uvrede

•
  •
  •
  •

U dvoboju 3. kola druge faze kvalifikacija za EURO 2020 u Beogradu su hrvatski rukometaši su odigrali 25-25 (13-13) sa Srbijom.

Pred 5000 gledatelja u beogradskoj Štark Arenom osvojila važan bod za osiguranje plasmana na EURO i ponovno su na vrhu skupine s pet bodova.

U dramatičnoj utakmici Hrvatsku su do boda odveli vratar Marin Šego s 12 obrana i Domagoj Duvnjak koji je svoj šesti gol na utakmici dao 30 sekundi prije kraja.

Hrvatska je u otvaranju utakmice kontroliranom igrom došla do prednosti 4-1 i 7-4, a Srbi su prvi gol zabili tek u osmoj minuti.

Domaćini su u nastavku ipak pronašli ritam, dijelom i zbog drugog isključenja Davida Mandića koji je dotad sjajno igrao u obrani, pa je u 22. minuti bilo prvo izjednačenje, 8-8. Dokraja prvog dijela igralo se “gol za gol”, a prvi dio je okončan s rezultatom 13-13.

Srbi su prvi put poveli početkom drugog dijela (14-13), a potom i sa dva razlike (16-14), dok je bilo očito da Kauboji nisu dobro ušli u nastavak. Lošu igru naših spašavao je svojim obranama vratar Marin Šego, a golom Mamića s devet metara Hrvatska je u 49. minuti prvi put u drugom dijelu izjednačila (20-20), a Duvnjak tri minute kasnije pogađa i za vodstvo (21-20).

Pet minuta prije kraja Ilić vraća Srbiju u vodstvo (22-23), a Željko Musa u 56. minuti pogađa za 23-23. Šego potom upisuje još jednu važnu obranu, a Štrlek pogađa sa svog deveterca prazan gol Srba za 24-23. Vanja Ilić dvije pol minute prije kraja s krila pogađa za 24-24, da bi 75 sekundi prije kraja ponovno Vanja Ilić iz kontre zabija za novo vodstvo Srbije.

Kapetan Domagoj Duvnjak preuzima odgovornost i postiže gol za 25-25 pola minute prije kraja, a u zadnjem srpskom napadu hrvatska obrana zaustavlja Marsenića.

Hrvatska je u prva dva kola skupine pobijedila Švicarsku (31-28) i Belgiju (30-25), a 14. travnja u Zadru dočekujemo Srbiju.

Utakmicu je pratilo oko pet tisuća navijača,  a  pri sviranju himni, srpski su navijači žestoko izviždali Lijepu našu.

Sredinom drugog poluvremena cijela dvorana, više od minute, skandirala je “Vukovar je Srbija”. Idućih para dana vidje ćemo hoće li EHF sankcionirati taj sramotan ispad.

Megy M. /Foto:cropix