RIJEKA – ABERDEEN 2:0 Čolak i Murić slomili Škote i otvorili vrata Europe

•
  •
  •
  •

Nogometaši Rijeke u prvoj su utakmici 3. pretkola Europske lige kao domaćini na Rujevici svladali škotski Aberdeen sa 2-0 (0-0).

Strijelci za visoku prednost Riječana pred uzvrat bili su Mirko Antonio Čolak iz kaznenog udarca u 62. minuti i Robert Murić u 88. minuti.

Riječani su u prvih sat vremena propustili nekoliko dobrih situacija za pogodak, a onda su u 62. minuti dobili priliku iz najstrože kazne nakon što je Logan nepotrebno povukao Capana na rubu svog kaznenog prostora. Čolak je pucao snažno po sredini dok je Lewis izabrao baciti se na svoju lijevu stranu.

U samoj završnici dvoboja Halilović je uspio proslijediti loptu do Murića koji se oslobodio čuvara i zatim preciznim udarcem sa 18 metara pogodio donji desni kut nemoćnog Lewisa.

Uzvratna utakmica igrat će se za tjedan dana u Aberdeenu.

R.I. /Foto:hnkrijeka