Rijeka – Dinamo 1:3 Dinamo nadigrao Rijeku za duplu krunu

•
  •
  •
  •

Nakon  0:0 u Maksimiru, Dinamo u uzvratnoj utakmici finala SuperSport Kupa na Rujevici pobijedio Rijeku 3:1 i došao do 17. titule u ovom natjecanju.

Momčad Sergeja Jakirovića slavila je krasnim golovima Petra Sučića u 28., Martina Baturine u 42. i Marka Bulata u 80. minuti. Počasni gol za Rijeku zabio je Toni Fruk u 91. minuti iz slobodnog udarca.

Odlično otvaranje Rijeke i sjajna akcija Dinama za vodstvo

Rijeka je odlično otvorila utakmicu i već u 3. minuti Ivan Nevistić je morao obraniti udarac Tonija Fruka, a u 16. minuti je Stjepan Radeljić potpuno sam nakon ubačaja iz kornera glavom tukao preko gola. Dinamo se dosta mučio s izlascima na polovicu Rijeke, a u 24. minuti uputio je prvi udarac kad je Zlomislić obranio udarac Brune Petkovića.

No, to je bila najava onoga što je uslijedilo četiri minute kasnije, a uslijedila je krasna akcija Dinama. Petković je krasno primio loptu i dao u korak Arberu Hoxhi. On je vidio Petra Sučića na desnoj strani i dodao mu, a mladi veznjak Dinama je preciznim udarcem pogodio suprotni kut za 0:1.

Gol je presjekao Rijeku, koja je dotad bila u dobrom ritmu, pa je u 32. minuti Petković povaljao Zlomislića i ostavio Sučiću, no on se spetljao i izgubio loptu. U 40. minuti Martin Baturina je nabacio na drugu stativu, gdje je Petković bio sam, ali je njegov udarac glavom zaustavila stativa.

Baturina slomio Rijeku

U 42. minuti sve je bilo gotovo. Nakon još jedne brze akcije Dinama opet je Hoxha primio loptu na lijevoj strani i dodao Baturini, koji preciznim udarcem s 18 metara pogađa sami kut za veliku prednost Dinama.

Rijeci su u tom trenutku, zbog suludog pravila gola u gostima, trebala tri gola, a najbliže je bila u 54. minuti kad je Jorge Obregon potpuno sam na petercu glavom pucao preko gola. Kako je utakmica odmicala kraju, nervoza je bila sve veća, osobito kod domaćina, a Dinamo je imao još nekoliko šansi.

Hoxha promašio zicere, čudesna asistencija Petkovića

U 62. minuti Baturina je napravio dar-mar na gol-aut liniji i vratio u sredinu za Hoxhu, čiji udarac sjajnim klizećim startom blokira Smolčić. Deset minuta kasnija Baturina je 50 metara vukao kontru Dinama i dao Hoxhi, koji je u čistom ziceru pucao u Zlomislića.

No, spasa Rijeci nije bilo u 80. minuti nakon nevjerojatnog poteza Petkovića. Samo je on u tom trenutku vidio kako Marko Bulat utrčava iz drugog plana, savršeno ga je proigrao, a Bulatu, koji je u igru ušao par trenutaka ranije, nije bilo teško zabiti za potvrdu Dinamove pobjede.

Počasni gol za Rijeku u 91. minuti zabio je Toni Fruk krasnim pogotkom iz slobodnog udarca.