RIJEKA – GENT 1:1 Borbeni Riječani ostala bez Europe, presudio trenutak nesmotrenosti

•

Nogometaši Rijeke nisu se uspjeli plasirati u natjecanje po skupinama Europske lige, oni su u uzvratnom susretu posljednjeg, 4. pretkola na Rujevici odigrali 1-1 (1-1) protiv belgijskog Genta te tako nisu nadoknadili 1-2 poraz iz prve utakmice otprije tjedan dana.

Rijeka je povela preko Puljića u 32. minuti, ali samo dvije minute potom poravnao je Plastun. Nakon pola sata oprezne igre s obje strane Rijeka je stigla do prednosti od 1-0 i rezultata koji ju je vodio dalje.

Lončar je ubacio s lijeve strane u peterac gostiju gdje je Acosty pokušao glavom spustiti loptu nekom od suigrača, njegov je pokušaj blokirao Asare, ali lopta se odbila ponovno do Acostyja koji je iz drugog pokušaja nogom poslao povratnu loptu za natrčalog Puljića koji je snažnim udarcem sa sedam metara zatresao mrežu.

Gosti iz Belgije su izjednačili odmah u sljedećem napadu, čak trojica igrača su igrala glavom u kaznenom prostoru Rijeke prije no što je lopta pala pred Plastuna koji je slično kao i Puljić sa sedam metara snažnim udarcem pogodio suparnički gol.

U nastavku je Rijeka stvorila nekoliko poluprilika, ali nije uspjela i postići pogodak koji bi dvoboj odveo u dodatnih 30 minuta.

Pokušala je Rijeka u drugom poluvremenu pritisnuti organizirane i tvrde goste, ali nije uspjela probiti njihov bedem i zabiti za produžetke. Zato su iz daljine pokušavali Puljić i Halilović, ali bezuspješno. Međutim, Bišćanova ekipa najbliža je golu za 2:1 bila u 71. minuti. Lončar je sjajno ubacio u srce šesnaesterca s desne strane, a Puljić ostao malo kratak u skoku, a lopta potom prošla tik pored desne stative.

Imao je Gent u toj situaciji sreće jer bi Puljić vjerojatno zabio da je stigao do lopte, a i ona je na kraju iz centaršuta mogla završiti u golu na drugoj stativi.

Nakon toga je trener Rijeke ubacio Murića i Gorgona na sve ili ništa do kraja, ali je protivnik jako dobro zatvorio središnji dio obrane, a ubacivanja sa strane lako branio te na kraju bez većih problema obranio remi za plasman u glavnu rundu natjecanja.