“ŠEFE, JA ĆU PUCATI”: Pivarić nije bio spreman, a onda je Vida uzeo loptu

•
  •
  •
  •

Domagoj Vida bio je jedan od ključnih ljudi u blistavoj pobjedi hrvatske reprezentacije u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva protiv Rusije.

Sjajno je Vida odradio odličan posao u obrani, hrvao se s gorostasom Artjomom Džjubom, u 101. minuti je zabio pogodak za 2:1, a potom prilikom izvođenja jedanaesteraca bio siguran realizator.

“Utakmica života? Tek je čekam”, kazao je sa smiješkom pa dodao:

“Lijepo je pobjeđivati. Svaka čast ekipi, radili smo 120 minuta, nismo stali nakon mog pogotka, Čarlijevog, bilo čijeg”, kazao je Vida, a u tom trenutku je pored njega prošao Vedran Ćorluka te mu dobacio: “Ti si ga zabio!”

“Nije bitno tko je zabio, je li Suba obranio ili nije, jedino se piše da smo u polufinalu. Neka cijela Hrvatska slavi, a mi ćemo se već sutra prihvatiti posla i pripremati za Engleze.”

Malo je nedostajalo da Vida uopće ne puca s bijele točke u raspucavanju. Izbornik Dalić je nakon utakmice priznao da Vida nije bio u kombinacijama za izvođenje, no sam se ponudio kad je vidio da Josip Pivarić nije spreman.

Pivarić je protiv Danske promašio penal pa nije neobično da je osjećao kako nije spreman. Uoči izvođenja penala protiv Danske, Dalić je bio u sličnoj situaciji. Imao je četiri izvođača, a peti je bio problem. Tada se javio Josip Pivarić i preuzeo odgovornost.

”Bilo je kako je bilo i prošli put, odredio sam pucače, malo je bilo problema s petim izvođačem, Pivarić nije baš bio spreman, ali je Vida rekao ‘ja ću”’, objasnio je Dalić kako je odredio izvođače.