SET IZ SNOVA: Čilić je odigrao nestvaran meč i s 3:2 prošao u osminu finala!

•
  •
  •
  •

Hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u četvrto kolo prvog grand slam turnira sezone Australian opena nakon što je u petak u trećem kolu eliminirao devetog nositelja Španjolca Roberta Bautista Aguta sa 6-7, 6-4, 6-0, 5-7, 6-3.

Nakon što je u prošlom kolu protiv Francuza Benoita Pairea na terenu proveo 3 sata i 37 minuta osiguravši pobjedu u odlučujućem tie-breaku 5. seta, sada je četiri sata i 13 minuta igrao protiv Bautiste-Aguta.

U prvom setu nije bilo oduzimanja servisa iako su oba igrača imala po jednu priliku za break. U trinaestoj igri bio je bolji Španjolac, koji je kod 2:2 napravio prvi mini-break, sačuvao svoja dva servisa te potom opet oduzeo Čiliću jedan poen na njegovom servisu i uzeo prvi set.

Čilić je izjednačio rezultat u drugom setu uzevši servis Bautisti-Agutu pri rezultatu 6:4 i vidjelo se da se razina njegove igre diže, a potom je u potpunosti eksplodirao.

Set iz snova Marina Čilića

Odigrao je možda najbolji set u zadnjih nekoliko dana i podsjetio na onog Marina Čilića koji je osvojio US Open 2014. godine.

Španjolac nije imao nikakvog odgovora, gotovo svaki agresivniji udarac hrvatskog tenisača bio je winner i Čilić je pomeo Bautistu-Aguta sa 6:0 u trećem setu. Uz to, treba napomenuti da je bio iznimno emotivan u tim trenucima, vidjelo se da je “u zoni” i svaki poen proslavljao je kao da je uzeo meč-loptu.

Ipak, takva razina pala je u četvrtom setu iako je dobro krenuo, uzeo servis Španjolcu odmah na početku i stigao do 3:1, no onda je počeo više promašivati pa je Bautista-Agut vratio break kod 3:2. Ključni break napravio je pri vodstvu 6:5 i potom se išlo u peti set, koji je bio dosta izjednačen unatoč tome što je Španjolac ponovno izgubio servis odmah na startu.

Pravi psihološki test imao je pri vodstvu 4:3, činilo se da bi se Bautista-Agut mogao vratiti u meč jer je stigao do 0:30, no sjajnim servisima i winnerima Hrvat odgovara izazovu i dolazi na 5:3.

U sljedećem gemu dovršio je meč na servis Španjolca, prvu meč-loptu nije uspio iskoristiti, ali drugu jest i potom je glasnim urlikom proslavio maratonsku pobjedu.

U osmini finala igrat će protiv pobjednika meča Stefanosa Tsitsipasa i Miloša Raonića.

R.I. Hina/Foto: Getty Images