SJANI GOLOVI I DVOSTRUKI PREOKRET: Man. City s igračem manje do velike pobjede

•
  •
  •
  •

Veliku utakmicu punu preokreta odigrali su nogometaši Manchester Cityja u Gelsenkirchenu u osmini finala Lige prvaka protiv Schalkea. Guardioline zvijezde gubile su do 85. minute s 2:1, a onda s igračem manje u pet minuta sve preokrenule na konačnih 3:2.

City je od prve minute dominirao i pritisak gostiju urodio je plodom u 18. minuti kada je Sergio Aguero zabio nakon velike pogreške vratara Ralfa Fahrmanna. David Silva je presjekao jedno loše dodavanje domaće ‘jedinice’ i asistirao Agueru koji je zabio u prazna vrata za 1-0.

‘Građani’ su nastavili sa svojom igrom i činilo se kako će do poluvremena zabiti još koji pogodak. Međutim, dogodio se veliki obrat i Schalke je u završnici prvog dijela okrenuo rezultat iz dva kaznena udarca, a oba je realizirao Nabil Benztaleb. Prvog je zabio u 38. minuti nakon što je Otamendi igrao rukom, a drugog u 45. minuti nakon što je Fernandinho povukao Sanea.

U 68. minuti gosti su zapali u nove probleme nakon što je Otamendi dobio drugi žuti karton i morao ranije napustiti teren. City je i s igračem manje jurnuo po izjednačenje i uspio je poravnati rezultat sjajnim golom Leroya Sanea iz slobodnog udarca u 85. minuti. Međutim, City nije na tome stao i u 90. minuti Sterling je zabio za pobjedu 3-2.

City je u posljednjih 14 susreta upisao 13 pobjeda i poraz od Newcastle Uniteda, dok je Schalke u zadnjih 11 susreta zabilježio samo tri pobjede. Schalke je dobio samo tri od zadnjih devet domaćih utakmica LP, a pritom je primio čak 21 gol.

Uzvratna utakmica je 12. ožujka u Manchesteru.