•
  •
  •
  •

U šestom, posljednjem kolu grupne faze Lige prvaka, Real Madrid nadigrao je i pobijedio kod kuće Borussiju Mönchengladbach 2:0 i izborio plasman u osminu finale Lige prvaka, i to s prve pozicije u skupini.

Luka Modrić odigrao je sjajnu utakmicu s punom minutažom, pogodio vratnicu te zabio sjajan pogodak koji je poništen zbog ranijeg zaleđa u akciji. Osim toga, sjajno je dirigirao utakmicom. Zbog svega toga oduševio je španjolske kolege koji su mu dali visoku ocjenu njegovog nastupa.

Real je morao pobijediti za prolazak skupine.

– Svi klinci žele biti napadači i zabijati golove dok ne vide prvo poluvrijeme poput onog koje je odigrao hrvatski čarobnjak i predomisle se. Predstava organizacije, mozga, distribucije, prisustva… predstava nogometa. Golman Sommer i vratnica oduzeli su mu jedan gol, Varaneovo zaleđe drugi, ali nije ni važno. Ovog tjedna 89 posto naših čitatelja podržalo je novi ugovor za njega. Ako ih pitate večeras, bilo bi ih 100 posto. 10/10 – piše AS.

Dvostruki strijelac Karim Benzema, kao i asistent Lucas Vasquez i Lukin kolega iz veznog reda, Toni Kroos, dobili su ocjenu devet.

Utjecajna Marca je u izvještaju utakmice Modrića istaknula u rubrici “Igračina”:

“Kakva bi greška Reala bila da ne produlji Modrićev ugovor. Hrvat je najbolji igrač kluba ove sezone, a protiv Gladbacha je odigrao jednostavno spektakularan meč. Da ne pogledate u njegovu osobnu, pomislili bi da mu je 25, odnosno deset godina manje, i da je upravo osvojio Zlatnu loptu.

I na ovoj utakmici pokazao je spektakularnu fizičku pripremljenost, dok je s loptom u nogama bio savršen, kao i uvijek. Zaslužio je gol koji mu je dva puta za malo pobjegao, ali njegove predstave kako što je ova, ne trebaju gol da ih okruni,” piše Marca.

Modrića hvalospjevi za individualnu izvedbu nisu previše zanimali. On je na Instagramu objavio svoju fotografiju s utakmice i napisao: “Velika momčad.”

Megy M. /Foto: getty