VIDEO DANA Sportska senzacija godine: Borna Ćorić rasturio Rafaela Nadala

•
  •
  •
  •

Mladi hrvatski tenisač Borna Ćorić  u četvrtfinalu ATP turnira u Baselu  pobjedio je Rafaela Nadala  6:2, 7:6 (4) nakon sat i 41 minute igre.

Protiv trenutačno trećeg igrača svijeta Ćorić je odigrao gotovo savršen prvi set, čak je tri puta oduzimao servis Nadalu i za samo 20 minuta poveo  5:0. Iako se Nadal pokušao vratiti s dva uzastopna gema, Ćorić je kod 5:2 ostao čvrst i priveo prvu dionicu igre u svoju korist sa 6:2.

Ćorić je sjajno parirao Nadalu u igri s osnovne linije, te je na najbolji način iskoristio čak 19 neprisiljenijh pogrešaka Španjolca u prvom setu. Našem mladom asu nije smetalo niti što nije mogao računati na soj prvi servis kojega je ubacivao sa samo 39 posto preciznosti u prvom setu.Ćorić - Nadal

U drugom setu Nadal je podigao razinu svoje igre, ali Ćorić je i na to imao odgovor. Niti jedan igrač nije uspijevao ostvariti break, pa se ušlo u odlučujuću igru. Ključni se trenutak dogodio kod rezultata 4:4 kada je Ćorić u još jednoj izmjeni prisilio Nadala na promašaj za svoje vodstvo od 5:4 uz dva servisa. Ćorić je osvojio oba ta poena i stigao do najveće pobjede u dosadašnjoj karijeri.

– Ovo je nevjerojatan osjećaj. Jako sam ponosan na sebe i nadam se da ću sutra u polufinalu ovako igrati.  Osjećao sam pritisak, ali nisam imao što izgubiti. Nikada prije nisam igrao protiv Nadala tako da nisam znao što mogu očekivati, hoće li me “ubiti” ili ne.

U borbi za finale Ćorić je poražen od Belgijanca Davida Goffina 2:1.

Pogledajte najljepši poen kojim je Ćorić pokazao  klasu i zrelost vrhunskog tenisača