SRBIJA – BRAZIL 0:2 Srbija ispala sa Svjetskog prvenstva

•
  •
  •
  •

Nogometaši Brazila i Švicarske plasirali su se u osminu finala iz E skupine Svjetskog prvenstva nakon što su Brazilci u Moskvi svladali Srbiju s 2:0, dok su u Njižnem Novgorodu Švicarci i Kostarikanci odigrali 2:2.

Nakon što nisu iskoristili dvije prigode Brazilci su poveli u 36. minuti. Coutinho je uputio odličnu loptu između dva stopera, a Paulinho je sa 13 metara lobao istrčalog vratara Stojkovića.

Prethodno, u 25. minuti, Neymarov udarac iz blizine brani Stojković, a u 29. Gabriel Jesus je mogao zatresti mrežu, ali je u posljednji trenutak njegov pokušaj blokiran.

Prvu prigodu u nastavku imao je Brazil, u 57. minuti. Nakon dobrog kontranapada Neymar je utrčao u 16-erac i pucao s deset metara iskosa, ali na prvoj stativi je spreman vratar Stojković.

Nakon toga dvije odlične šanse za Aleksandra Mitrovića. U 61. minuti ubacio je Rukavina, a Mitrović puca glavom iz blizine, ali mrežu Brazilaca spašava stoper Thiago Silva. Četiri minute kasnije opet je ubacio Rukavina, a Mitrovićev pokušaj glavom zaustavlja vratar Alisson.

Nakon propuštenih prilika stigla je kazna u 68. minuti iz kornera. Neymar je ubacio na prvu vratnicu, a Thiago Silva glavom pogađa za konačnih 2:0.

SRBIJA – BRAZIL 0-2

SRBIJA: Stojković, Rukavina, Milenković, Veljković, Kolarov, Tadić, Ljajić (Živković, 75), Milinković-Savić, Matić, Kostić (Radonjić, 82), Mitrović (Jović, 90).
BRAZIL: Alisson, Fagner, Thiago Silva, Miranda, Marcelo (Felipe Luis, 10), Paulinho (Fernandinho, 66), Casemiro, Coutinho (Renato Augusto, 80), Willian, Gabriel Jesus, Neymar.

STRIJELCI: 0-1 Paulinho (36), 0-2 Thiago Silva (68).

Gordan Matković/foto:reuters