Srce u Areni: Zagrebaši porazili moćni Kiel, ni Duvnjak im nije pomogao

•
  •
  •
  •

RUKOMETAŠI Zagreba Ligu prvaka otvorili su trijumfom 29:22 (13:11) protiv Kiela u svojoj dvorani i potvrdili da su spremni na novu dugačku europsku turneju. Velika bitka koja je rezultirala sukobom Horvata (domaći kapetan je s razlogom isključen) i Hansena dokazala je da je mlada momčad Veselina Vujovića spremna na sve načine parirati velikanima i boriti se u strašno teškoj skupini koju im je dodijelio ždrijeb.

Hrvatski prvak vodio je na poluvremenu s dva gola razlike, no silni Nijemci ubrzo su stigli pa i prestigli ‘bezobrazne’ domaćine. Poveli su sa 20:18 i krenuli prema očekivanoj osveti  za lanjski poraz, no tada su se raskrilili Zagrebovi vratari i potpuno izludili jedne od favorita Lige prvaka.

Uslijedila je nevjerojatna serija domaćina od 11:2 koja je nemoćni Kiel dovela do najtežeg europskog poraza ikada. Strijelce domaćina predvodili su Horvat i Stepančić sa po 6 golova, Obranović i Pavlović dodali po četiri, a Ivić je upisao 13 obrana. Defanzivni dio na momente je bio blizu savršenog, i nasmijani trener Vujović proslavio je još jednu veliku pobjedu na početku nove sezone. Arena je bila poluprazna, u nastavku sezone biti će daleko popunjenija.

PPD Zagreb – Kiel 29-22 (13-11)
Arena Zagreb. Gledatelja: 8.000.Suci: Mazeika i Gatelis (Litva)

PPD ZAGREB: Mihić 1, Sabljić, Vujić 3, Stepančić 6, Kontrec 2, Šprem 1, Šebetić, Raković, Horvat 6 (2), Šušnja 1, Šandrk 1, T. Valčić, Obranović 4, Pavlović 4, Vratari: Ivić 13, Stevanović 1 (1)
Isključenja: 12. Igrač više: 2/3. Sedmerci: 3/4

THW KIEL: Duvnjak 2, Ferreira Moraes, Toft Hansen 1, Mamelund, Sprenger 4, Weinhold, Dissinger, Wieneck 1, Ekberg 1, Canellas Reixach 2, Dahmke 8 (2), Williams, Vujin 2, Vratari: Landin 3 (1), Katsigiannis 4
Isključenja: 8. Igrač više: 7/9. Sedmerci: 2/3