Srpska šampionka u suzama: “Nikad jeftinijeg zlata, a ja četvrta”

•
  •
  •
  •

Ivana Španović, aktualna europska i svjetska dvoranska prvakinja u skoku u dalj te brončana s prethodnih Olimpijskih igara, dramatično je ostala bez medalje u Tokiju. Srbijanci su već unaprijed planirali medalju i to zlatne boje za Španović, a ona je kraju bila četvrta.

Zlatnu medalju je osvojila Njemica Malaika Mihambo (7 metara), srebro je osvojila Amerikanka Brittney Reese (6,97), a broncu Nigerijka Ese Brume (6,97).

Da tragedija bude veća, da je  skočila 7,00 metara, kao u kvalifikacijama, osvojila bi zlato. U finalu je skočila najdalje 6,91 metar, što nije bilo dovoljno ni za broncu.

U prvoj seriji je bila vodeća skokom od 6.71 metar. Nakon druge serije, skokom koji je bio za 20 centimetara bolji, držala je drugo mjesto. Međutim, u trećoj seriji je bila nešto slabija s 6.84 metra, dok je u četvrtoj kiksala i pala na četvrto mjesto.

U petoj seriji je dobacila tek do 6.67 metara i tako napad na medalju ostavila za posljednji, šesti skok u koji je ušla s četvrtog mjesta. Medalja joj je izmakla za samo šest centimetara.

Najpopularniju srpsku sportašicu boli i što je prije dva dana skočila sedam metara u kvalifikacijama. Da je danas to uspjela, osvojila bi zlato.  Zato je neuspjeh komentirala ogorčeno i kroz suze:

“Nikad jeftinije zlato. Nijednu svoju zlatnu medalju nisam lako osvojila, nisam očekivala ni da ću sada. Ali svakako nisam zamišljala da će to sve biti ovako. Ne bih ništa komentirala. Ništa se još nije ni sleglo. Niti vi znate što pitati, niti ja znam što reći.

Nema potrebe da se posebno pravdam ili tražim razloge. Kako je, tako je. Neću ništa govoriti. Čekam da se slegne i da vidim što ću dalje. U svakom slučaju, za sad neću ništa više reći.”

Srbija je tako ostala na pet osvojenih medalja u Tokiju.

D.M: /Foto: reuters