Strahonja: Sudac je oštetio Hrvatsku! Neprihvatljivo, nije Euro seoska liga

•
  •
  •
  •

Španjolski sudac Carlos Del Cerro Grande razljutio je hrvatske igrače i navijače suđenjem utakmice Hrvatska – Češka (1:1) u drugom kolu Eura.

Osim dvojbenog jedanaesterca koji je dosudio nakon duela u skoku između Dejana Lovrena i Patricka Schicka, španjolski sudac je napravio još niz očitih propusta.

Jedanaesterac je neregularno izveden jer je Schick ostao na terenu krvavog nosa i izveo udarac s bijele točke, iako je to protivno pravilima i krvarenje je moralo biti sanirano. Španjolski sudac nije vidio ni prerano utrčavanje čeških nogometaša prilikom izvođenja jedanaesterca.

“Bila je jako loša njegova tehnička predstava, neprihvatljivo na ovoj razini. Penal nepravilno izveden, igrači prerano utrčali, izvođač krvario. Morao je ponoviti kazneni udarac. On ima obavezu kontrolirati igrača prilikom izvođenja kaznenog udarca, VAR kontrolira golmana. Sudac mora kontrolirati one koji utrčavaju i igrača koji izvodi. To je velika pogreška”, rekao je Marijo Strahonja, HRT-ov sudački ekspert.

Zanimljiva situacija dogodila se u sudačkoj nadoknadi. Del Cerro je utakmicu produžio tri minute, a onda kraj svirao 20 sekundi ranije dok se čekao centaršut Ivana Perišića u kazneni prostor Češke.

“Sudio je utakmicu 20 sekundi prije kraja. Svi smo se čudom pogledali, Perišić je ostao zabezeknut. Bilo nam je nejasno što se dogodilo. To je neprihvatljivo da na ovakvom natjecanju, sviraš kraj kada tebi dođe, pa nije ovo seoska liga. Ako je nadoknada tri minute, onda je toliko. Može samo duže trajati. U trenucima kada se lomi utakmica, on svira kraj. Pa da je bila i sekunda prije kraja, to je neprihvatljivo. Ovo je izigravanje pravila.

Ovom predstavom je rezervirao kartu za povratak u Španjolsku”, kazao je Strahonja.